Na co dzień troszczą się o poziom wiedzy swoich podopiecznych. Tym razem to oni przygotowali dla nich niespodziankę. 14 października w ZSO w Dęblinie odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela
Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Joanna Pardo, witając przybyłych gości. Tego dnia w cali gimnastycznej placówki stawili się m.in. burmistrz Beata Siedlecka, zastępca przewodniczącego Rady Miasta – Leopold Świetliński i naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Agnieszka Chlaściak – Pietruszewska.
Podczas okolicznościowego przemówienia włodarz miasta zwróciła uwagę na istotę procesu edukacji w życiu każdego człowieka. Podkreśliła, jak ważną rolę odgrywają w nim nauczyciele. W związku z przypadającym świętem życzyła pracownikom szkoły wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym.
Miłe słowa skierowała do pedagogów również Przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując za trud i poświęcenie w kształtowaniu młodego pokolenia. Z kolei dyrekcja skierowała życzenia do nauczycieli, życząc w tym szczególnym dniu, ale i na co dzień zadowolenia z osiągnięć uczniów i licznych sukcesów. Miłym akcentem było wręczenie Nagród Dyrektora: „za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości”. W tym roku wyróżnienia trafiły na ręce nauczycieli: Magdaleny Ceglarskiej, Martyny Dmowskiej, Agnieszki Drwal, Erwina Freliszka, Iwony Gorczycy, Barbary Grzesik, Małgorzaty Jakubik – Kopeć, Marioli Krekory, Moniki Kruczyńskej, Anny Lipnickiej, Beaty Olender, Anny Opalińskiej, Barbary Stasiak i Moniki Busz. Szczególnym rodzajem wyróżnienia za pracę dydaktyczno - wychowawczą jest Nagroda Burmistrza. Podczas miejskich obchodów Święta Edukacji Narodowej w SP nr 2 nagrodę tę odebrało dwóch nauczycieli ZSO: Marta Pataj i Wojciecj Lipnicki.
Po części oficjalnej odbył się występ przygotowany przez uczniów klasy IIIa SP nr 5. Program artystyczny łączący żywe słowo, śpiew i taniec był miłym akcentem i ucztą dla ducha. Mali artyści zaprezentowali swoje talenty w pełnej krasie. Gratulacje i gromkie brawa należą się nie tylko trzecioklasistom, ale przede wszystkim Barbarze Kurek, która zaangażowała się całym sercem w przygotowanie akademii i pięknej scenografii. Po ciepło przyjętym występie małych artystów przyszła chwila na rozmowy i wspomnienia przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze