Reklama

Z myślą o nauczycielach

Na co dzień troszczą się o poziom wiedzy swoich podopiecznych. Tym razem to oni przygotowali dla nich niespodziankę. 14 października w ZSO w Dęblinie odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Joanna Pardo, witając przybyłych gości. Tego dnia w cali gimnastycznej placówki stawili się m.in. burmistrz Beata Siedlecka, zastępca przewodniczącego Rady Miasta – Leopold Świetliński i naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – Agnieszka Chlaściak – Pietruszewska.

Podczas okolicznościowego przemówienia włodarz miasta zwróciła uwagę na istotę procesu edukacji w życiu każdego człowieka. Podkreśliła, jak ważną rolę odgrywają w nim nauczyciele. W związku z przypadającym świętem życzyła pracownikom szkoły wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji w życiu osobistym.

Reklama

Miłe słowa skierowała do pedagogów również Przewodnicząca Rady Rodziców, dziękując za trud i poświęcenie w kształtowaniu młodego pokolenia. Z kolei dyrekcja skierowała życzenia do nauczycieli, życząc w tym szczególnym dniu, ale i na co dzień zadowolenia z osiągnięć uczniów i licznych sukcesów. Miłym akcentem było wręczenie Nagród Dyrektora: „za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, promowanie wśród uczniów pięknych postaw oraz przybliżanie wychowankom świata wartości”. W tym roku wyróżnienia trafiły na ręce nauczycieli: Magdaleny Ceglarskiej, Martyny Dmowskiej, Agnieszki Drwal, Erwina Freliszka, Iwony Gorczycy, Barbary Grzesik, Małgorzaty Jakubik – Kopeć, Marioli Krekory, Moniki Kruczyńskej, Anny Lipnickiej, Beaty Olender, Anny Opalińskiej, Barbary Stasiak i Moniki Busz. Szczególnym rodzajem wyróżnienia za pracę dydaktyczno - wychowawczą jest Nagroda Burmistrza. Podczas miejskich obchodów Święta Edukacji Narodowej w SP nr 2 nagrodę tę odebrało dwóch nauczycieli ZSO: Marta Pataj i Wojciecj Lipnicki.

Po części oficjalnej odbył się występ przygotowany przez uczniów klasy IIIa SP nr 5. Program artystyczny łączący żywe słowo, śpiew i taniec był miłym akcentem i ucztą dla ducha. Mali artyści zaprezentowali swoje talenty w pełnej krasie. Gratulacje i gromkie brawa należą się nie tylko trzecioklasistom, ale przede wszystkim Barbarze Kurek, która zaangażowała się całym sercem w przygotowanie akademii i pięknej scenografii. Po ciepło przyjętym występie małych artystów przyszła chwila na rozmowy i wspomnienia przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości