27 uczestników będzie rywalizowało w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Wśród nich jest Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Dąbi
Plebiscyt na najpopularniejszą wiejską organizację trwa już kolejny tydzień. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu ubiegającego się o laury. Kolejność jest przypadkowa. Tym razem jako dziesiąte przybliżamy Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Dąbi.
Lokalna organizacja działa w miejscowości już kilkadziesiąt lat. Jej znakiem charakterystycznym są własnoręcznie uszyte stroje, które swoim wzorem nawiązują do tradycyjnych strojów ludowych z terenu ziemi ryckiej. Podobnie jak każde Koło, także to z Nowej Dąbi ma swoje priorytety. Panie koncentrują się na kultywowaniu dziedzictwa ludowego poprzez wspólne spotkania oraz organizowanie imprez okolicznościowych i wycieczek. Ale do najważniejszych zadań zgodnie zaliczają przekazywanie z pokolenia na pokolenie dorobku oraz promowanie zdrowego stylu życia. W realizacji tych zadań stale mogą liczyć na druhów ochotników. Panie od lat bowiem współpracują z OSP Nowa Dąbia.
Na Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Dąbi można głosować przy pomocy kuponu z papierowego wydania „Twojego Głosu”. Wycięty oryginalny blankiet należy wypełnić i przesłać lub osobiście dostarczyć do siedziby redakcji przy ul. Szkolnej 1 w Rykach. Ważne, by wyrobić się w terminie do 30 czerwca. Tego dnia kończy się głosowanie. Wyniki plebiscytu poznamy w niedzielę 11 lipca podczas gali finałowej, która odbędzie się na boisku w Rososzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze