35-letnia mieszkanka powiatu ryckiego na portalu społecznościowym zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego. Niestety trafiła na oszusta, który wyłudził od kobiety prawi 4 tys. zł
Sprzedawca dla uprawdopodobnienia swojej oferty zaproponował dokonanie połowy wpłaty przelewem i drugiej części przy odbiorze przesyłki. Pokrzywdzona odebrała przesyłkę po wpłaceniu kurierowi drugiej części kwoty. Nie sprawdziła jednak przesyłki przy doręczycielu. Kiedy w domu otworzyła paczkę okazało się, że zamiast oczekiwanego telefonu otrzymała dziecięce kosmetyki. Kobieta łącznie straciła blisko 4 tys. złotych.
- Wiele osób robi zakupy za pośrednictwem Internetu. Należy jednak pamiętać, że dokonując transakcji w sieci należy zachować szczególną ostrożność i nie podejmować pochopnych decyzji, ponieważ z Internetu korzystają również oszuści. Apelujemy do wszystkich o czujność i rozsądek - mówi Radosław Żmuda z ryckiej Policji.
Nieuczciwego sprzedawcę starają się namierzyć policjanci.
fot. Pixabay.com
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze