Reklama

Zapłaciła za telefon blisko 4 tys. zł. W paczce były kosmetyki

35-letnia mieszkanka powiatu ryckiego na portalu społecznościowym zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego. Niestety trafiła na oszusta, który wyłudził od kobiety prawi 4 tys. zł

Sprzedawca dla uprawdopodobnienia swojej oferty zaproponował dokonanie połowy wpłaty przelewem i drugiej części przy odbiorze przesyłki. Pokrzywdzona odebrała przesyłkę po wpłaceniu kurierowi drugiej części kwoty. Nie sprawdziła jednak przesyłki przy doręczycielu. Kiedy w domu otworzyła paczkę okazało się, że zamiast oczekiwanego telefonu otrzymała dziecięce kosmetyki. Kobieta łącznie straciła blisko 4 tys. złotych.

- Wiele osób robi zakupy za pośrednictwem Internetu. Należy jednak pamiętać, że dokonując transakcji w sieci należy zachować szczególną ostrożność i nie podejmować pochopnych decyzji, ponieważ z Internetu korzystają również oszuści. Apelujemy do wszystkich o czujność i rozsądek - mówi Radosław Żmuda z ryckiej Policji.

Reklama

Nieuczciwego sprzedawcę starają się namierzyć policjanci.

 

 

fot. Pixabay.com

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości