Reklama

Zatrzymali sześciu nietrzeźwych rowerzystów

- Nietrzeźwy rowerzysta to potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale dla wszystkich, którzy znajdą się na trasie jego przejazdu - informuje starszy aspirant Radosław Żmuda, rzecznik ryckiej policji

Podczas minionego weekendu ryccy policjanci wyeliminowali z ruchu sześciu nietrzeźwych rowerzystów. 

Pierwszy został zatrzymany w piątek około godziny  18:50 w miejscowości Nowodwór. 52-latek  miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tylko kilkanaście minut potrzebowali mundurowi na zatrzymanie kolejnego rowerzysty. 61-letni mieszkaniec gminy Nowodwór miał  ponad  promil alkoholu w organizmie.   

Niedziela dla funkcjonariuszy okazała się jeszcze bardziej pracowita.  Mundurowi zatrzymali kolejnych czterech rowerzystów, których stan trzeźwości odbiegał od dopuszczalnych norm.  Amatorów jazdy rowerem na podwójnym gazie policjanci ujawnili również  w miejscowościach Paprotnia w gminie Stężyca, Starym Zadybiu w gminie Kłoczew, Moszczance oraz Bobownikach w gminie Ryki. Wśród nich najwyższy wynik wydmuchał  48- latek zatrzymany w Moszczance. Urządzenie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.  Wszyscy mężczyźni zostali ukarani wysokimi grzywnami.

Siadając na rower należy pamiętać o wszystkich przepisach ruchu drogowego i właściwie je stosować dla zapewnienia sobie i innym maksimum bezpieczeństwa.

Reklama

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Robson - niezalogowany 2021-05-14 20:26:19

    Tylko 6 ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości