- Nietrzeźwy rowerzysta to potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale dla wszystkich, którzy znajdą się na trasie jego przejazdu - informuje starszy aspirant Radosław Żmuda, rzecznik ryckiej policji
Niedziela dla funkcjonariuszy okazała się jeszcze bardziej pracowita. Mundurowi zatrzymali kolejnych czterech rowerzystów, których stan trzeźwości odbiegał od dopuszczalnych norm. Amatorów jazdy rowerem na podwójnym gazie policjanci ujawnili również w miejscowościach Paprotnia w gminie Stężyca, Starym Zadybiu w gminie Kłoczew, Moszczance oraz Bobownikach w gminie Ryki. Wśród nich najwyższy wynik wydmuchał 48- latek zatrzymany w Moszczance. Urządzenie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani wysokimi grzywnami.
Siadając na rower należy pamiętać o wszystkich przepisach ruchu drogowego i właściwie je stosować dla zapewnienia sobie i innym maksimum bezpieczeństwa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tylko 6 ???
Tylko 6 ???