Andrzej Duda wygrał wybory na Prezydenta RP w powiecie ryckim. Urzędujący prezydent zdobył 17.237 głosów na 28.424 głosujących (60,64%). Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski - 4.672 (16,44%). Frekwencja w naszym powiecie wyniosła 63,84%.
W powiecie ryckim uprawionych do głosowania było 44.699, z czego do urn poszło 28.535, co daje frekwencję na poziomie 63,84%. Z gmin powiatu ryckiego najlepiej wypadł Kłoczew, gdzie do urn poszło 66,97 procent uprawnionych do głosowania. Jeżeli chodzi o poszczególne obwody, to największą frekwencję zanotowano w Komisji Obwodowej nr 17 w Dęblinie (SP nr 4), gdzie zagłosowało 74,74 procent uprawnionych (525 głosujących na 766 osób uprawnionych).
| Gmina |
uprawnieni do głosowania |
głosy oddane |
głosy ważne |
frekwencja Reklama
(%) |
| Dęblin | 12.519 | 8.142 | 8.125 | 65,84 |
| Kłoczew | 5.612 | 3.708 | 3.693 | 66,97 |
| Nowodwór | 3.256 | 2.086 | 2.072 | 65,05 |
| Ryki | 16.386 | 10.235 | 10.199 | 62,46 |
| Stężyca | 4.224 | 2.723 | 2.705 | 64,46 |
| Ułęż | 2.701 | 1.641 | 1.630 | 60,76 |
| Powiat rycki | 44.699 | 28.535 | 28.424 | 63,84 |
A tak w powiecie ryckim głosowano na poszczególnych kandydatów:
| l.p. | Nazwiska kandydata |
liczba oddanych głosów |
procent |
|---|---|---|---|
| 1. | Andrzej Duda | 17.237 | 60,64 |
| 2. | Rafał Trzaskowski | 4.672 | 16,44 |
| 3. | Szymon Hołownia | 3.146 | 11,07 |
| 4. | Krzysztof Bosak | 1.854 | 6,52 |
| 5. | Władysław Kosiak-Kamysz | 820 | 2,88 |
| 6. | Robert Biedroń | 475 | 1,67 |
| 7. | Stanisław Żółtek | 58 | 0,20 |
| 8. | Mirosław Piotrowski | 50 | 0,18 |
| 9. | Marek Jakubiak | 47 | 0,17 |
| 10. | Waldemar Witkowski | 34 | 0,12 |
| 11. | Paweł Tanajno | 31 | 0,11 |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Widac ile tumanow mieszka w powiecie i nie znaja sie ani na finansach, ani na gospodarce ani na ekonomii- wydaje im sie, ze jak dostana 13 emeryture albo 500+ to, to jest od ich ukochanego rzadu. Tylko, ze rzad nie ma swoich pieniedzy i zeby jej rozdac musi skads je wziasc. A pieniadze ktorymi dysponuje rzad sa z mandatow, podatkow, akcyz, oplat skrbowych.. Im wiecej od was ich sciagnie tym wiecej ma ukradzonych pieniedzy z przecietnego obywatela- czyli to co wam zabral to wam oddaje ale juz w mniejszej ilosci (no bo za cos musi miec tez kase na swoje powyzszki diet, na premie i na limuzyny ktorymi sie rozbija). A wy dalej myslcie, ze wam cos dal i udawajcie, ze nie widzicie o ile wzrosly ceny zeby pokryc to rozdawnictwo. Ale co sie dziwic w wiekszosci ci co zyja w tym powiecie to dzieci komuny roczniki 40, 50, czy 60 ktore przez cale swoje zycie byly oszukiwane i robione w konia -wiec ta wladza im odpowiada bo czuja sie jak za dawnych czasow- choc z komuny byla wieksza tolerancja - niz jest obecnie
Ale jaja
Bardzo smutne i przerażające jest to, że AD w naszym powiecie zdobył aż takie poparcie...
Całkowicie słusznie należymy do woj. lubelskiego. Nie pasujemy pod każdym względem do Mazowsza. Głosowania potwierdzają wschodnią zaściankowość.
No tak płacimy podatki, to nie ulega wątpliwości, ale jeśi PiS będzie rządził to na te podatki będzie nas stać, a nie tak jak za poprzedniego rządu, wszystko szło dla elity, a dla ludzi wielkie gówno. Teraz ludzi stać na wakacje i nowe zabawki dla dzieci. Nie zarabiamy już 1200 zł, tak jak to było niedawno. Średnia krajowa wzrasta. Czy nie widzicie tego, że coś dobrego zaczyna się dziać w kraju?
ale ciemnotyyyyyyy, ale gmina wiejska to kościół rządzi miasto wiejskie wiec niewiele się rózni , czyli podstawówka i zawodówka głosowała , nikt z nich nie rozumnie niuansów , małych króczków które wykonuje PIs aby łamac zasady i też zycie utrudniac wolnościowe zwykłym ludzią aby utrzymac władze , Oni Oni 60% wierzą tylko w 500+ czyli darmowe koryta anie prace własna aby się dorobic . ale pensje milionowe już mielismy wiec czeka chyba nas powtórka za 5-4 lata zacznie się..................
Głosując za PO decydujecie się na jawny i kolejny rozbiór Polski!!! Przejrzyjcie na oczy ludzie
Ludzie którzy tak ochoczo krytykują wyborców Pana Prezydenta pokazują jaki mają stosunek do ludzi którzy na niego oddali głosy. Demokracja ma to do siebie, że każdy głos jest tak samo ważny. Ale widać nie dla wszystkich skoro uważają się za mądrzejszych tylko na czym ich mądrość polega? Szanowny krytycy nie widzicie ile w ostatnim czasie się zmieniło w wokół nas jak poprawiła się sytuacja rodzin. Niby kandydat PO na Prezydenta który mówi, że nie zlikwiduje przywilejów dla dzieci, emerytów, ręcistów pieniądze będzie brał na to niby z kąd chyba z różnych podatków. Chyba, że znowu obiecują a zrobią co.... Historia już pokazała co są warte ich obietnice.
nie krytykuja tylko namawiaja na zmiane decyzji, tzw przywileje to trzeba wypracować a nie rozdawać, a że mieli bo PO kasy nazbierało i koniunktura była to rozdawali, teraz dodrukuja i kreatyw ksieg i gierek , a jak na razie nic nie zrobili bo wszystkie budowy itp to dokończenie starej władzy za unijną kase. bez unii to dzis by nadal jezdziły konie z wozami, po wsiach, na polach kon chłop i płog , na ulicach stare fiaty, i ulice kocie łby, a dzieci by się dziwiły ze "murzyn" idzie bo nigdy za granicą by nie były , wiec tylko za nowoczesnościa a nie pis kościelną i rozdawnictwem, jak się mają czuc biznesmeni itp gdzie przez lata zyły wypruwali aby budowac POL. jak teraz rozdawnictwo, oni dają miejsca pracy i rozwój
Wstyd. Gdzie ja mieszkam?
A kto buduję biznesy.....sami biznesmeni czy też ludzie którzy u nich pracują.....bezrobocie spadło i to znacznie w ciągu ostatnich lat i pracownik stał się bardziej podmiotowy.....jak słucham obecnie kandydata PO to biznes powinien dopiero się bać....bo jak to mówił klasyk PINIĘDZY NA TO W BUDZECIE NI MA....A skoro obiecuje, że wszystko zachowa i jeszcze dokłada to weźmie z....?????
Chciałabym dowiedzieć się od tych szanownych komentujących skąd Pan R.T.będzie brał pieniądze na swoje programy o ile kiedykolwiek takie będzie miał i za czyje pieniądze teraz żyje? Z czyich podatków i czy tych ukradzionych czy jakich?!! Pan R.T.prezydent Warszawy jak rządzi można już przekonać się na przykładzie Wawy..co obiecywał a co zrealizował..I jak zachował się jak przyszła epidemia. Ktoś nie wie? Uciekł na L-4 !! Czy ktoś chce mieć takie prezydenta?! Chętnie też dowiedziałabym się jak została ograniczona wolność i prawa już tu komentującego, czy powtarzasz to co usłyszałeś czy ktoś Ci to napisał.. A dla nie zorientowanych skąd są największe wpływy do budżetu, wystarczy poczytać informacje. Oprócz podatku PIT czyli podatku dochodowego od osób fizycznych, mamy jeszcze takie podatki jak VAT, CIT I AKCYZA. co skróty oznaczają są informacje w Internecie. Tak jak dane z jakiego są największe i to jest akcyza, czyli np papieroski / piwko itd czyli Ci co najbardziej krzyczą sami chyba nieświadomie dokładają do budżetu. I osobiście mam nadzieję, że akcyza za takie produkty i podobne będzie z czasem jeszcze większa ;) zaś VAT i CIT dalej będzie uszczelniany.
"Chętnie też dowiedziałabym się jak została ograniczona wolność i prawa już tu komentującego, czy powtarzasz to co usłyszałeś czy ktoś Ci to napisał.."""" i tu są własnie te niuanse , kórych 70% nieczaiiiiii, bo nie zna się, nie oczytana, nie wykształcona itd
Program Trzaskowskiego dla Polski: odwołać , odsunąć, ograniczyć, odebrać , zamknąć , zwolnić , zabronić , wypalić żelazem ...coś POminąlem ?
I jak brak konkretów od szanownego Pana, tak brak ich nadal.. proszę uświadomić społeczeństwo.. Bardzo chętnie zapoznam się z tymi kruczkami, ale proszę tylko konkrety.. Zaś szanowny Pan R.T.to, że został wystawiony na kandydata na Prezydenta to chyba zawdzięcza aferom i katastrofom w Warszawie. Tu coś kleił na taśmę, tu pękła jakaś rura, a jak walczy z ubóstwem - 20 gr dla starszej Pani. Brawa!! NIC W WARSZAWIE NIE ZROBIŁ Z TEGO CO OBIECYWAŁ A JAK JEST PROBLEM TO UCIEKA NA L4. I TO JEST KANDYDAT! A argumenty z podatkami są już śmieszne.. Z czego on żyje i cała jego banda.
Tak dla przypomienia dla zapominalskich albo nie zorientowanych. W ubiegłym roku koło września/października Rząd wprowadził zwolnienie z PIT osób do 26 r.ż. ponadto ale to już dla wszystkich osób została obniżona pierwsza skala podatkowa z 18% na 17% oraz zostały podwyższone koszty uzyskania przychodu do 250 zł i 300 zł w zależności od miejsca zamieszkania. Czyj to był pomysł i projekt..przypomnę PiS ;) Pensja netto na miesiąc dzięki temu podniosła się o około 40-50 zł i więcej zł w zależności od pensji brutto, a ile to na rok można to przemnożyć.. W przypadku osób do 26 r.ż.które są z podatku zwolnione kwota, która zostaje w kieszeni jest jeszcze większa. Dlatego wcześniej inni tego nie zrobili...
"Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska - napisał Zbigniew Boniek na swoim profilu na Twitterze"
Teraz to jest wybór jak pomiędzy dżumą a cholerą. Jeden i drugi to pacynka i klęcznik zachodu.
Czy Pan Boniek to jakieś autorytet? Po tym wpisie mam duże wątpliwości.....zaponiał chyba jak bardzo dużo klubów jest na terenach wiejskich i małych miastach.....,ale dał im do zrozumienia co o nich meśli....
Ciemnota to wlasnie PO.
Wychodzi na to że ludzie z podstawowym wykształceniem są bardziej odpowiedzialni i spełniają swój obywatelski obowiązek, a resztę spraw w rozwijającej się Polsce załatwiają za nie osoby z wyższym wykształceniem. Tak z ciekawości gdybym mogła to przeanalizowałabym ogólnie strukturę wykształcenia w Polsce i jak to się rozkłada..może okaże się, że w ogóle w Polsce większa część społeczeństwa ma wykształcenie podstawowe albo średnie i że na tą :elitę: PO itd też głosują osoby z podstawowym wykształceniem ;) cóż by to było !! ;)
@Mieszkanka Ryki
Niesamowite, jak łyka i powtarza Pani bełkot z TVP. Jak obiektywna jest to stacja, widać w materiale: https://www.facebook.com/antypolakamijestescie/videos/274181366970737/
Naprawdę każde bardziej rozgarniete dziecko w podstawówce zrozumie, że to nie jest serwis informacyjny, tylko prostackie promowanie człowieka, który podpisał szereg gniotów niekonstytucyjnych (głównie niszczących sądy) i zgodził się na przyznanie rządowej szczujni 2 mld zł z NASZYCH podatków.
Boniek jakby nie było to swoim zyciem i pracą i talentem osiągnął coś i był w tzw świecie więc wie co mówi
zawsze tak było ciemnota do łopaty i siła robocza wykształceni i kreatywni do tworzenia miejsc pracy i biznesów i nieudaczniki z pisolandii powinni tych drugi promowac a nie rozdawnictwo , własną pracą i pomysłem zapracuj na dobro
Może Pan napisać konkretnie jakie gnioty ma Pan na myśli? Mniemam, że jest Pan specem od prawa Konstytucyjnego konkretnie jakie zapisy Pan Prezydent złamał?
Jak Boniek mógł zapomnieć o RYKACH. Jesteśmy lepsi niż Podkarpacie i zakarpacie razem wzięte.
Pan Boniek swoim wpisem pokazał, że warto poświęcać w ogóle czasu.....prostacki wpis!!!!!
@Gość
2020-07-01 13:48:07
Zaczęło się od niezaprzysiężenia prawidłowo wybranych sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, a potem już poszło szybko: ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, o Krajowej Radzie Sądownictwa, o Sądzie Najwyższym. To tylko te najbardziej rażące, łamiące konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy w Polsce i oddające kontrolę nad sądami w ręce PiS.
Artykuł z 2018 r., a mamy 2020 r., ale ogrom zniszczeń już wtedy widać: https://oko.press/duda-polacy-zasluguja-na-wspolna-refleksje-nad-konstytucja-oko-press-przypomina-jak-prezydent-konstytucje-kilkanascie-razy-lamal-jak-nia-poniewieral/
Proszę podać które zapisy konstytucji Pan Prezydent złamał.....bo to co Pan pisze to same ogólniki które nic nie dają.....może Pan mi doradzi jak mam odzyskać swoje pieniądze które miałem zgromadzone w OFE i w dziwny sposób zniknęły....oraz może Pan wie na co poszły bo nikt obywatelom tego nie raczył wyjaśnić...
Chuck Norris- jedyny człowiek na świecie który policzył od zera do nieskończoności i z powrotem!!! Andrzej Duda- jedyny człowiek na świecie który objechał wszystkie powiaty w Polsce i za granicą.!!!
@Gość
2020-07-01 14:55:52
Bzdura, w tekście jest wszystko, łącznie z odniesieniem do konkretnych zapisów Konstytucji. Trzeba tylko przeczytać ze zrozumieniem.
Likwidacja OFE - totalne świństwo.
"może Pan mi doradzi jak mam odzyskać swoje pieniądze które miałem zgromadzone w OFE" nikt nie miał żadnych pieniedzy na OFE za PO bo nikt nie miał indywidualnego konta , to były pieniadze Państwa i rzad mógł zrobic co chciał jezeli podjął decyzje zgodną z prawem .a ze propaganda pisowska ludziooooom wmówił ,że to ich to juz ciem naród kupi wszystko
Marnuje się Pan Panie konstycjunalisto.... Chyba, że jest Pan ekspertem PO w tej dziedzinie...w Pana tekście są powszechnie znane slogany które głosi tz. opozycja.....
@Gość - niezalogowany
2020-07-01 20:07:09
Nie trzeba być konstytucjonalistą, żeby rozumieć czym jest trójpodział władzy i konstytucja zabezpieczajaca kraj przed tyranią jednej opcji politycznej. Wystarczyło nie spać na lekcjach WOS i myśleć.
W tej chwili Kaczyński robi wszystko, żeby mieć całkowitą kontrolę nad sądami (Komisja Europejska i Rada Europy nie bez powodu podnoszą alarm). Andrzej Duda jest tylko jego pionkiem w tym obłąkanym planie. Społeczeństwo zostało przekupione socjalem z własnych pieniędzy, a media publiczne sączą 24 h na dobę słodki narkotyk o tym, jak to "prawdziwi Polacy" są "prawdziwi", "dumni" i "wielcy" dzięki PiS, a opozycja to "zdrajcy", "donosiciele", "niemcy", "najgorszy sort" itd. 60% mieszkańców Ryk ten narkotyk bierze. Taki chocholi taniec AD 2020.
To niech Pan weźmie przykład z osób które potrafią przekonać do siebie społeczeństwo i zaproponuje im rozwiązania które zaaprobóją....a swoją drogą może się Pan czymś pochwalić co Pan zrobił dla społeczeństwa....którego obrażanie tak łatwo Panu przychodzi.....podejrzewam, że nie rozumie Pan słowa DEMOKRACJA polecam poczytać trochę Greki na ten temat....
@Gość - niezalogowany 2020-07-02 06:37:50
Nie jestem i nie zamierzam być politykiem, zwłaszcza w Polsce, gdzie można bezkarnie kłamać i ogłupiać społeczeństwo. To Kaczyński swoimi marionetkami i komunistyczną propagandą TVP traktuje swoich wyborców jak bydło: https://oko.press/wiadomosci-do-wyborcow-bosaka-nie-glosujcie-na-teczowego-komucha/
Nie trzeba być politykiem aby coś zrobić dla społeczeństwa......a jak Pan zdefiniuje fakt "nie podniesiemy wieku emerytalnego a puźniej podniesili".
Do czego prowadzi pranie mózgu przez TVP i szczucie na przeciwników PiS-u i Dudy: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,117303,26094860,wyp-alaj-z-tym-trzaskowskim-mezczyzna-grozi-kobiecie-spaleniem.html?utm_source=Facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm&fbclid=IwAR2l1U5lEho2hbcDA93CmtUmINlSO_eFGxNGomHwc6vyEeeULItu5cj5lRQ
Mózg sprany przez TVP:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,117303,26094860,wyp-alaj-z-tym-trzaskowskim-mezczyzna-grozi-kobiecie-spaleniem.html?
Widac ile tumanow mieszka w powiecie i nie znaja sie ani na finansach, ani na gospodarce ani na ekonomii- wydaje im sie, ze jak dostana 13 emeryture albo 500+ to, to jest od ich ukochanego rzadu. Tylko, ze rzad nie ma swoich pieniedzy i zeby jej rozdac musi skads je wziasc. A pieniadze ktorymi dysponuje rzad sa z mandatow, podatkow, akcyz, oplat skrbowych.. Im wiecej od was ich sciagnie tym wiecej ma ukradzonych pieniedzy z przecietnego obywatela- czyli to co wam zabral to wam oddaje ale juz w mniejszej ilosci (no bo za cos musi miec tez kase na swoje powyzszki diet, na premie i na limuzyny ktorymi sie rozbija). A wy dalej myslcie, ze wam cos dal i udawajcie, ze nie widzicie o ile wzrosly ceny zeby pokryc to rozdawnictwo. Ale co sie dziwic w wiekszosci ci co zyja w tym powiecie to dzieci komuny roczniki 40, 50, czy 60 ktore przez cale swoje zycie byly oszukiwane i robione w konia -wiec ta wladza im odpowiada bo czuja sie jak za dawnych czasow- choc z komuny byla wieksza tolerancja - niz jest obecnie
Ale jaja
Bardzo smutne i przerażające jest to, że AD w naszym powiecie zdobył aż takie poparcie...