Wróć do artykułu

Zdjęcia Półmetek w rytmie gitary. Za pielgrzymami czwarty dzień wędrówki - fotorelacja

08/08/2025 | Autor: Twój Głos | źródło: twojglos.pl

Fotografie Społeczeństwo Ryki

Piątkowa trasa pielgrzymkowa wiodła przez malownicze tereny i historyczne miejscowości, takie jak Mirzec, Wąchock i Parszów. Mimo zmęczenia po wczorajszym, najdłuższym etapie, w grupie panowała radosna atmosfera dzięki służbie muzycznej i gościnności mieszkańców, którzy dzielili się jedzeniem i napojami. Nadzieja w doświadczeniu samotności i choroby była głównym tematem dnia. Konferencja podkreślała jej znaczenie dla wszystkich ludzi, nie tylko chrześcijan. Pielgrzymi modlili się i dziękowali za kapłanów, szczególnie ks. Adamowi Turemce z okazji jubileuszu 50-lecia kapłaństwa. Służba muzyczna dodawała energii całej grupie, motywując się nawzajem w trudnych momentach. Wrażenia z pielgrzymki dzieliła również Lena Kręcisz, wspominając dumnie swój udział w wydarzeniu. Dzień zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 20:00, a następnie Apel Jasnogórski. Jutro oczekuje ich wcześniejsza pobudka i Msza Święta o 6:00 na stadionie.

Beata Siedlecka Dęblin - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości