Aktualności, Dęblin, Sport

Medalowe żniwo taekwondoków z Dęblina

Opublikowano 20 grudnia 2018, autor:

37 medali (w tym aż 15 złotych) oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej – oto efekt startu Dęblińskiej Szkoły Taekwon-do podczas zawodów w Nałęczowie.

Oprócz 15 złotych krążków łupem zawodników DSzT-do padło 13 srebrnych i 9 brązowych medali. W trzech konkurencjach dęblinianie zapełniali całe podium: w technikach specjalnych dziewczynek powyżej 155 cm wygrała Mercedes Szulen przed Martyną Kurman i Igą Dobek; walki dziewcząt do 52 kg wygrała Maria Błagowieszczeńska przed M. Szulen i Julią Krogulec, a w układach dziewcząt 1 cup + pierwsza była Emila Dąbrowska przed Nadią Dąbrowską i M. Szulen. Ta ostatnia zawodniczka, czyli Mercedes Szulen wywalczyła 3 medale (1-1-1), podobnie jak i Emilia Dąbrowska (1-1-1). Po 2 krążki zdobyli: Szymon Przybysz (2-0-0), Maria Błagowieszczeńska (1-1-0), Nadia Dąbrowska (1-1-0), Nikodem Pataj (1-1-0), Julia Krogulec (1-0-1) i Dominik Janiszek (1-0-1). W zawodach w Nałęczowie startowało blisko 200 zawodników z 14 klubów.

Dęblińska Szkoła Taekwon-do ma już blisko 20 lat i trenuje w niej blisko 200 zawodniczek i zawodników. Zajęcia odbywają się w Dęblinie, Kłoczewie i Stężycy w powiecie ryckim oraz w Maciejowicach (pow. garwoliński). Zajęcia prowadzone są przez Jarosława Bigosa (V dan), Pawła Głowienkę (III dan) i Krzysztofa Wronę (III dan).