Aktualności, Stężyca

„Nadwiślanka” w remoncie. Są utrudnienia

Opublikowano 08 maja 2018, autor:

Na terenie gminy Stężyca modernizowany jest kolejny odcinek drogi wojewódzkiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Trwa przebudowa prawie 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 801. Od miejsca, w którym zakończyła się modernizacja w Długowoli do Brzeźc, a konkretnie do wysokości wysypiska śmieci. Inwestycja polega na położeniu nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzeniu poboczy i poszerzeniu drogi. Roboty prowadzi spółka Trakt z Kielc. Od 3 kwietnia kierowcy na drodze mogą natrafić na utrudnienia. Ustawiono trzy „wahadła” z sygnalizacją świetlną.
Krzysztof Szkoruda, kierownik robót oznajmia, że prace idą zgodnie z planem, a nawet szybciej niż zakładano. – Pogoda nam sprzyja – informuje. Ale zdarzają się też incydenty. W ubiegły piątek ruchem kierowali drogowcy, bo ktoś próbował „dobierać się” do sygnalizacji i doszło do awarii.
Do tej pory prace prowadzone były po prawej stronie drogi. – Mamy wykonane w tym momencie na wszystkich trzech wahadłach po stronie prawej poszerzenie, warstwę wyrównawczą i wiążącą na odcinku ponad 1,7 km – mówi Krzysztof Szkoruda.
Obecnie do prac szykowana jest strona lewa. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po majóce będziemy wszystko zamykać w masie bitumicznej i wchodzić na odcinki w środku. Zostały dwa po 500 metrów – kończy kierownik robót.
Mieszkańcy od lat apelowali o gruntowną przebudowę drogi wojewódzkiej 801. Zły stan nawierzchni, brak chodników, a w niektórych miejscach także poboczy, zagrażały bezpieczeństwu. Koszt inwestycji to 4,3 mln zł.

 

Marlena Kuna

Napisz komentarz »