Kłoczew, Kultura

Patriotyczny koncert w Kawęczynie

Opublikowano 22 kwietnia 2015, autor: Małgorzata Gral, fot Julia Gral

W związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej oraz 75. rocznicą zbrodni katyńskiej, 19 kwietnia w Kawęczynie odbył się \”Piknik patriotyczny\”

Członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kawęczyn wraz z młodzieżą przygotowali występ, aby uczcić pamięć tych, którzy walczyli o naszą wolność. Wiersze oraz piosenki przypomniały trudny fragment naszej historii. Wiersz byłego mieszkańca Kawęczyna Krzysztofa Kardasa, o chłopcu, który walczył na wojnie, wywołał duże emocje wśród publiczności.

Spotkanie było częścią zadania publicznego „Patriotycznie i ludowo” zleconego do realizacji przez gminę Kłoczew. Oprócz mieszkańców wsi i okolic na uroczystość przybyli m.in. wójt Zenon Stefanowski wraz z przewodniczącym rady gminy Markiem Cąkałą, Hanna Czerska-Gąsiewska – przewodnicząca rady powiatu, ks. Andrzej Olszewski oraz radni gminy i powiatu.

Stowarzyszenie dziękuje sponsorom

Bank BGŻ w Rykach, Spółdzielnia Mleczarska „Ryki”, Firma „Pumar”, Hurtownia pani Marii Pawlak, piekarnia Dar-Mąk, P.H. Włodzimierz Sawicki, Pływalnia Powiatowa w Rykach

Jak Wam się podobało?

Mieczysława Pieńkosz

W tym koncercie występuje mój syn, synowa i wnuczka. Cieszę się, że tak pięknie udał się koncert, tyle ludzi przyszło, było naprawdę pięknie i tak wzruszająco.

Emilia Pieńkosz

Jestem z 1933 roku, pamiętam, jak leciały samoloty, ludzie na wsi krzyczeli wojna, wojna! Dzisiaj bardzo przeżyłam ten koncert. Wspominam rodziców, dwóch braci i wojnę. Był to czas trudny. Piękny koncert. Dziękuję organizatorom, że mogłam tu być.

Adela Stachurska

O wojnie często w domu rozmawialiśmy. Dzisiaj na nowo wróciły wspomnienia i łzy. Dziękuję Stowarzyszeniu za piękne przeżycia podczas koncertu.

Kryczka Henryka

Bardzo piękny, wzruszający występ. Mój stryj zginął na wojnie, często w domu o tym rozmawialiśmy. Dzisiaj powróciły wspomnienia. Cieszę się, że tu w Kawęczynie taki koncert się odbył i mogłam w nim uczestniczyć.

Napisz komentarz »