Sport

Pływali, jeździli i biegali

Opublikowano 13 czerwca 2015, autor: M

Arkadiusz Kraska z Puław zwyciężył 2. Mosaic Cross Triathlon biegusiem.pl. W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli: Stanisław Kupiec (rower), Bartek Kubak (pływanie) i Arkadiusz Wąsik (bieg)

Pierwszą konkurencją było pływanie. Zawodnicy mieli do pokonania 150 m w stawie Janisze. Następnie cztery okrążenia wokół stawu rowerem (12 km) i dwa okrążenia biegiem. Kraska 18-kilometrową trasę triathlonu pokonał w czasie 55 minut 42 sekundy. Na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej uplasował się Wiktor Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego, trzeci był Tomasz Wysocki z mazowieckiego. Artur Olek zwyciężył wśród zawodników powiatu ryckiego. W klasyfikacji generalnej zajął czwartą lokatę.

Drużynowo zwyciężyli wspomniani Kupiec, Kubak i Wąsik. Drugie miejsce zajęła ekipa z Puław: Filip Krawczyk, Rafał Piwoński i Piotr Gula. Na najniższym stopniu podium stanęli Sylwia i Marek Pajdowscy.

Zawody odbyły się w piątek, 12 czerwca. Patronat medialny nad imprezą objął „Twój Głos” – gazeta powiatu ryckiego. Więcej w wydaniu papierowym tygodnika już w środę.