Sport

Pogoda przeszkodziła w dobrej zabawie

Opublikowano 29 września 2015, autor: (awf)

12 rozegranych konkurencji i jedna przerwana przez deszcz. Ale przede wszystkim sporo dobrej zabawy było podczas pierwszego Turnieju Sołectw

Pogoda lekko pokrzyżowała plany organizatorom, bo z zapowiadanych siedmiu ekip ostatecznie na starcie stanęły cztery. I to właśnie deszcz przerwał „Pobudkę Farmera”, ostatnią konkurencję tych zawodów. Uczestnicy rywalizowali w typowych konkurencjach sportowych (np. pchnięcie kulą, bieg na 60 m, czy skok w dal), ale również w ciekawych dyscyplinach rekreacyjnych: sztafeta w workach, przenoszenie sołtysa, przerzucanie opony, czy wbijanie gwoździ.

Patrząc na przebieg imprezy, zaangażowanie jej uczestników uważam, że wpisze się ona na stałe w kalendarz ryckiego Orlika – mówi Tadeusz Stoń, animator sportu na ryckim Orliku. – Liczę, że w kolejnych edycjach będzie się cieszyła większym zainteresowaniem i dołączą kolejne sołectwa.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 w poszczególnych konkurencjach otrzymywali medale i dyplomy, a najlepsze sołectwa zostały nagrodzone okazałymi pucharami. Nagrody wręczali Dorota Wesołek, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rykach oraz Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk.

Po zakończeniu Turnieju odbyła się Rodzinna Sztafeta im. Kamili Skolimowskiej, w której wzięły udział 62 osoby.