Aktualności, Ryki, Społeczeństwo

Koło Caritas podaruje 200 paczek

Opublikowano 13 grudnia 2015, autor: Mariusz Nastalski

Ponad tonę żywności, zabawki, buty i odzież zebrali wolontariusze koła Caritas przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rykach. Z darów powstanie 200 świątecznych paczek dla potrzebujących rodzin z parafii Najświętszego Zbawiciela

Dary były zbierane przed ryckimi marketami i w szkołach w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” i „Tak Pomagam”. 29 listopada oraz 12 i 13 grudnia w zbiórce wzięło udział 80 uczniów. – Z produktów zrobimy świąteczne paczki dla ubogich rodzin – mówi Anna Piskorska, nauczycielka ryckiej „Jedynki” i koordynator zbiórek ze strony Carirtas. – Część pomocy trafi do rodzin dzieci będących uczniami naszej szkoły i pochodzących z naszej parafii. Resztę paczek rozdamy potrzebującym, którzy zgłoszą się po nie osobiście na plebanię – dodaje Piskorska.

Akcja jest skoordynowana z innymi akcjami charytatywnymi. Organizacje niosące pomoc wymieniają się listami obdarowanych, aby wykluczyć wielokrotne pobieranie paczek przez te same rodziny lub osoby. To daje gwarancję, że paczki trafią do większej liczby potrzebujących.

Napisz komentarz »