Dęblin

„Miałam prawo zlikwidować stanowisko zastępcy”

Opublikowano 23 lutego 2016, autor: Tomasz Mikusek

Monika Kośmińska w rozmowie z „Twoim Głosem” tłumaczy powody decyzji o zwolnieniu Magdaleny Trych

W Dęblinie nie milkną echa zwolnienia zastępcy kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej. Stanowisko zostało zlikwidowane decyzją Moniki Kośmińskiej, kierownika ośrodka, a Magdalena Trych otrzymała wypowiedzenie. Kierownik OPS, która objęła stanowisko w maju 2015 roku, nie ma sobie nic do zarzucenia. – Stanowisko zostało zlikwidowane w związku ze zmianami organizacyjnymi w ośrodku. Miałam do tego prawo – mówi. Jak tłumaczy, jako szef zakładu pracy może zwalniać i zatrudniać pracowników oraz likwidować stanowiska i zmieniać wewnętrzną organizację. – Wszystko jest zgodne z regulaminem i według niego postępuję – dodaje. Zapytaliśmy, czy nie było możliwości przesunięcia zwolnionego pracownika na inne stanowisko. – Nie, ponieważ nie mamy wolnych stanowisk – odpowiada Monika Kośmińska.

Statut kością niezgody

Magdalena Trych nie zgadza się z taką decyzją. Uważa, że jej szefowa postąpiła niezgodnie ze statutem ośrodka. Jak twierdzi, w nim jest zagwarantowane stanowisko zastępcy.

Piłeczkę odbija jej pracodawca. – W statucie jest zapis, że to kierownik zatrudnia i zwalnia pracowników – tłumaczy Kośmińska. – Poza tym do moich obowiązków należy tworzenie regulaminu organizacyjnego, a co za tym idzie, mam prawo do wszelkich zmian z tym związanych – przekonuje.

Mniej pracy

Monika Kośmińska mówi, że w dęblińskim OPS jest teraz mniej pracy. – To dlatego, że spada ilość świadczeń rodzinnych – tłumaczy. W ramach reorganizacji pracy zmniejszono ilość działów z czterech do trzech.

Jak przekonuje kierownik ośrodka, w związku z programem „Rodzina 500+” również nie spodziewa się nadmiaru pracy. – Więcej obowiązków będzie przez pierwsze dwa miesiące, później nasi klienci będą w bazie danych i ich obecność w OPS nie będzie konieczna – mówi Kośmińska. Mimo to przyznaje, że złożyła wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy o stażystę. – Uważam, że ośrodki taki jak nasz powinny dawać szansę osobom, aby nabierały doświadczenia – kończy.

Napisz komentarz »