Sport

Bartosz Ceberak znów najlepszy

Opublikowano 22 marca 2016, autor: M

Ponad 2 tys. zł udało się zebrać podczas drugiej edycji Aquathlonu Charytatywnego \”Dobro Powraca\”. Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Pawła Nowaczyka

II Aquathlon „Dobro Powraca” wygrał ubiegłoroczny zwycięzca Bartosz Ceberak z Lubartowa. Drugie miejsce zajął Michał Szkutnik z Gdańska, a trzeci był Artur Olek z Ryk.

W zawodach wzięło udział 102 zawodników.

W sobotę (19 marca) 67 osób rywalizowało na ryckim basenie. Zawodnicy mieli do pokonania 40 długości (1 km). Najlepszy czas uzyskali Bartosz Ceberak i Kamil Goluch – 14:32. Trzeci był Bartłomiej Kubak z czasem 15:44.

Drugi dzień to rywalizacja biegowa na dystansie 10,5 km po wymagającej, przełajowej trasie wokół stawu Janisze – ze startem i metą na parkingu przy ryckiej pływalni. Start odbywał się według czasów z pływania, czyli pierwsi ruszyli na trasę zawodnicy, którzy wygrali na basenie. Kolejni startowali po upływie czasu równego stracie z klasyfikacji pływania. Rywalizacja odbywała się w kategorii indywidualnej oraz drużynowej (jedna osoba pływała, druga biegła).

Wkrótce Mistrzostwa Polski

Grupa biegusiem.pl dziękuje wszystkim sponsorom i uczestnikom. – Zapraszamy już na kolejną biegową rywalizację. 3 maja odbędą się Otwarte Mistrzostwa biegusiem.pl w Biegach Przełajowych. Zapisy internetowe na www.runtiming.pl już otwarte – zachęca Krzysztof Kubak z biegusiem.pl.

Artur Olek, biegusiem.pl

Teraz sam potrzebuje pomocy

W 2014 roku naszemu koledze Pawłowi pękł tętniak. Nie ma kontaktu ze światem zewnętrznym – nie rusza się i nie mówi. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Trzy lata temu Paweł biegał w sztafecie 24-godzinnej organizowanej przez grupę biegusiem.pl, gdzie pomagaliśmy chorej Zosi. Teraz sam potrzebuje pomocy.