Aktualności, Samorząd

Dęblin chce poszerzyć granice kosztem Steżycy

Opublikowano 07 lipca 2016, autor: Tomasz Mikusek

Może chodzić nawet o 84 ha gruntów wokół oczyszczalni. Gra toczy się również o blisko 200 tys. zł wpływów z podatków. Pomimo, że oczyszczalnia jest na działce miejskiej, tereny te podlegają pod gminę Stężyca

Władze gminy Stężyca są oburzone, ponieważ z dęblińskiego magistratu nie dotarły żadne oficjalne informacje w tej sprawie. – Na początku roku pani burmistrz wspominała, że jeden z radnych wyszedł z propozycją zmiany granic – mówi Zbigniew Chlaściak, wójt gminy. – Jednak nie myśleliśmy, że to są poważne plany – dodaje. Pretensje do dęblińskich władz mają miejscowi rajcy. – Nikt z nami nie konsultował takich zmian – mówi radny Henryk Sobiechowski. – Takie postępowanie to bezczelność – dodaje.

Zrobić porządek

Ze względów ekonomicznych musimy uporządkować tę sytuację – przekonuje burmistrz Dęblina. – Lepiej, żeby te pieniądze zostawały w naszym mieście, ponieważ dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić więcej inwestycji – dodaje Beata Siedlecka. Jak przekonuje, przez wiele lat miasto nie rozwiązało tego problemu i teraz przyszedł czas, aby się z nim zmierzyć.

Więcej w aktualnym wydaniu „Twojego Głosu”.

Napisz komentarz »