Samorząd

Lubelskie ma nowego wicemarszałka. To Grzegorz Kapusta

Opublikowano 26 lipca 2016, autor: Łukasz Prusak

– Żona ma już więcej tolerancji, niż na początku mojej pracy w samorządzie – żartował na briefingu prasowym Grzegorz Kapusta, wicemarszałek woj. lubelskiego. Tolerancja się przyda, bo polityka czeka teraz sporo pracy

Sesja sejmiku została zwołana 21 lipca. Jej głównym punktem był wybór wicemarszałka, który miał zastąpić zmarłego 8 lipca Artura Walaska. PSL na to stanowisko zgłosił Grzegorza Kapustę, który radnym wojewódzkim jest nieprzerwanie od 2006 roku. Kapusta nie miał kontrkandydatów. W tajnym głosowaniu poparło go 19, a przeciw było 11 radnych.

Wkraczamy w intensywne prace związane z funduszami europejskimi. Nasze rolnictwo potrzebuje fachowca. Człowieka, który jest doświadczony, merytoryczny, zna rolników i ma z nimi na co dzień do czynienia – rekomendował radnym przed głosowaniem osobę Kapusty marszałek Sławomir Sosnowski.

Kapusta w obecnej kadencji sejmiku pełni funkcję przewodniczącego klubu radnych PSL. Do niedawna był wiceprezesem Spółdzielni Mleczarskiej „Ryki”. W zarządzie województwa, tak jak jego poprzednik, będzie odpowiedzialny za kwestie związane m.in. z rolnictwem, obszarami wiejskimi, geodezją i cyfryzacją.

 

Rozmowa z Grzegorzem Kapustą, wicemarszałkiem woj. lubelskiego

Jak fakt, że niedawno stracił Pan stołek wiceprezesa SM Ryki, wpłynął na zgodę o kandydowaniu?

Pośrednio. Sposób, w jaki potoczyły się losy mojego wyboru, to był scenariusz najmniej możliwy do przewidzenia. Mam na myśli śmierć Artura.

Ma Pan za zadanie zastąpić człowieka nietuzinkowego. Ta świadomość paraliżuje, czy motywuje?

Przez wzgląd na Artura będzie to dla mnie motywacja.

Pański wybór, mam nadzieję, że się Pan zgodzi, jest symboliczny. Na fotelu wicemarszałka znów zasiada polityk związany z Rykami.

Zawsze z Arturem czuliśmy się, jak osoby pochodzące z tego samego terenu. Kończyliśmy tę samą szkołę w Sobieszynie-Brzozowej.

Jakie wyzwania stają przed Panem?

Będę kontynuował pracę Artura. Przede mną m.in. sprawy cyfryzacji, rolnictwa. Są to tematy mi bliskie. Lubelszczyzna w ostatnich latach poczyniła duży skok, ale teraz czeka nas jeszcze więcej precyzyjnej pracy. Dotychczas nadrabialiśmy opóźnienia w infrastrukturze i innych dziedzinach. Jeżeli dalej mamy mocno iść do przodu, musimy budować silną gospodarkę na bazie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

komentarz »
  1. ggvg 24 września 2016 05:01 - Odpowiedź

    I ten wybór byl kolejnym błędem….

Napisz komentarz »