Aktualności, Samorząd

Komenda policji za 200 tysięcy

Opublikowano 26 listopada 2016, autor: Zbigniew Jończyk

Jest projekt porozumienia dotyczący przekazania starego budynku po komendzie policji gminie Ryki. Nie za darmo. Ostateczna cena to 200 tys. zł. Warto przypomnieć, że początkowo mowa był o 900 tys. zł. Jeszcze podczas ostatniej wizyty w Rykach zastępca komendanta wojewódzkiego proponował przekazanie budynku za 300 tys. zł. Cenę udało się „zbić” o 100 tysięcy, ale gmina zobowiązała się do dofinansowania w przyszłym roku zakupu samochodu dla ryckiej policji. – Uważam, że warto pozyskać tę nieruchomość i trzeba to zrobić – mówi burmistrz Jarosław Żaczek.

Więcej w najnowszym wydaniu „Twojego Głosu”

komentarze »
 1. lry 27 listopada 2016 11:49 - Odpowiedź

  Argumenty Burmistrza mnie przekonują. .. co poziom dyskusji publicznej…

 2. brat pete® 28 listopada 2016 16:44 - Odpowiedź

  Finansowanie policji z pieniędzy samorządu jest w wysokim stopniu nieetyczne jak i korupcjogenne.
  To może rodzić przypuszczenia, że policja może patrzeć przez palce na wybryki władzy albo władza może tego od policji wymagać. A przy okazji daje do zrozumienia ludziom, że lokalne układziki na styku wymiaru sprawiedliwości i władzy mają się dobrze.
  Policja powinna złożyć wniosek o ;pomoc finansową na ten samochód do władz wojewódzkich albo komendy głównej, a nie stawiać jakieś warunki czy żądania gminie.
  Gdzie jest prokuratura? Nie zdziwiłbym się gdyby potem gminie tego nie zakwestionowało RIO.

 3. brat pete® 30 listopada 2016 17:20 - Odpowiedź

  Widzę, że cenzura działa, to napisze tylko za przedmówcą: argumenty burmistrza mnie nie przekonują. Ale dlaczego warto pozyskać tą nieruchomość to niestety się już nie dowiedziałem. Myślę, że warto skończyć tą inwestycję koło bloków na Słowackiego, a nie brać się za następną.
  Bo jak na razie to obecna władza wzięła się za realizację swojego hasła wyborczego – Ryki w ruinie.

Napisz komentarz »