Aktualności, Kultura, Społeczeństwo

Dzieci dostały „książkowe witaminy”

Opublikowano 18 maja 2017, autor: MBP Dęblin

„Starsi czytają – młodsi słuchają” – to akcja bibliotekarek i członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie Filia Wiślana. Przez trzy dni, w ramach Tygodnia Bibliotek, panie odwiedzały Miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. 15 P.P.Wilków i czytały dzieciom. – Książki są źródłem niewyczerpanych wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają zainteresowania, pomagają dzieciom w wieku przedszkolnym w przyswajaniu pewnych treści programowych – mówią organizatorzy akcji. – Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.

Maluchy poznały przygody panny Obrażalskiej i Cudaczka – Wyśmiewaczka z książeczki Julii Duszyńskiej pt.”Cudaczek – Wyśmiewaczek” oraz jedną z przygód Tupcia Chrupcia i Sarenki Samochwały. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i skupieniem słuchały czytanych książek.

Mamy nadzieję, że takie akcje, organizowanie nie tylko w ramach Tygodnia Bibliotek, zaszczepią w małych dzieciach chęć sięgania po książki, a kontakt z książką ukształtuje szczęśliwego, samodzielnego i mądrego człowieka – mówią panie.

Napisz komentarz »