Dwaj mężczyźni, 36-letni mieszkaniec powiatu ryckiego i 44-letni mieszkaniec powiatu lipskiego, zostali zatrzymani przez ryckich kryminalnych. Włamali się do niezamieszkałego domu i budynku gospodarczego, kradnąc przedmioty o łącznej wartości 7000 złotych.
Na przełomie listopada i grudnia br. w gminie Ryki miało miejsce przestępstwo, które wstrząsnęło mieszkańcami. Sprawcy, po pokonaniu zabezpieczeń, weszli do niezamieszkałego domu oraz budynku gospodarczego. Z miejsca ukradli niemal wszystkie cenne przedmioty. Zestaw skradzionych przedmiotów obejmował sprzęt RTV, narzędzia warsztatowe, kosę i piłę spalinową, a także sztućce oraz ubrania, w tym damskie.
Dzięki pracy ryckich kryminalnych udało się ustalić tożsamość sprawców. 36-letni mieszkaniec powiatu ryckiego oraz 44-letni mieszkaniec powiatu lipskiego zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego i gospodarczego. Łączna wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na około 7000 zł. Część mienia udało się odzyskać.
Zatrzymani mężczyźni będą teraz odpowiadać przed sądem za popełnione przestępstwo. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Policja kontynuuje śledztwo, mając nadzieję na odzyskanie pozostałych skradzionych przedmiotów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze