Reklama

20-latka zabrała kluczyki pijanemu kierowcy

​​​​​​​Prawie 3,5 promila alkoholu miał 27-latek z gm. Krzywda. Dalszą jazdę uniemożliwiła mu 20-latka, która zabrała kluczyki od auta i wezwała policjantów. Kierowcy volkswagena grozi do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami

30 grudnia na jedną z posesji w gminie Krzywda wjechał samochód osobowy. Jego kierowca nie potrafił określić celu przyjazdu. Obecna na posesji 20-latka, widząc chwiejny krok oraz bełkotliwą mowę kierowcy domyśliła się, że jest on pijany. Wyjęła kluczyki ze stacyjki volkswagena i zawiadomiła policję. Wówczas mężczyzna natychmiast uciekł pozostawiając pojazd. Mundurowi wewnątrz auta znaleźli dowód osobisty 27-latka z gminy Krzywda. Kobieta nie znała mężczyzny, ale dokładnie opisała funkcjonariuszom, jak wyglądał i w co był ubrany. Policjanci jadąc do domu właściciela znalezionego w aucie dowodu osobistego, zauważyli idącego od strony lasu mężczyznę. Był to opisywany przez 20-latkę kierowca volkswagena. Początkowo mężczyzna mówił, że nie kierował volkswagenem. Jednak młoda kobieta nie miała wątpliwości, że to on wjechał na posesję.

Po badaniu zatrzymanego 27-latka okazało się, że miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna był już w przeszłości dwukrotnie karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Reklama

Policjanci dziękują kobiecie za to, że nie została obojętna na niewłaściwe, a przede wszystkim zagrażającego zdrowiu i życiu innym uczestnikom ruchu drogowego zachowanie nietrzeźwego kierowcy.

M.J.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-12-31 21:25:09

    Tylko że taka odwazna. Jak kierował jej mąż a zatrzymany siedział na miejscu pasażera

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-12-31 22:04:00

    Widziałeś że kierował jej mąż??? Jak nie wiesz to nie otwieraj gęby i tyle!! Dobrze dziewczyna zrobila i tyle za dużo jeździ po alkoholu i nacpanych kierowców...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-12-31 22:53:56

    Właśnie widziałem że jeździł tym samochodem i zeznam to na policji

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości