Reklama

2019 według dziennikarzy Twojego Głosu (4): Kolej wraca do łask

Początek roku, to czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dla lokalnej społeczności, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Oto nasza "piątka"

Magdalena Grzelak
Magdalena GrzelakMagdalena Grzelak

Kolej wraca do łask

W listopadzie został wznowiony ruch na trasie Dęblin - Lublin. Zmieniły się stacje i przystanki. Efekty widać m.in. w Dęblinie. Powstały windy ułatwiające poruszanie się starszym i niepełnosprawnym. Modernizacja odcinka na linii nr 7 z Lublina do Warszawy to kluczowy projekt, dzięki któremu ma zostać skrócony czas podróży do stolicy do 1,5 godziny. Harmonogram prac posypał się, gdy włoska firma "Astaldi" popadła w problemy finansowe i opuściła plac budowy. Stanęła na rok. Dopiero wiosną zeszłego roku PKP PLK wpuściło na budowę nowych wykonawców.  Cała inwestycja ma kosztować blisko 3,5 mld zł. Odcinek zyskuje nowy blask. Ale nie chodzi tylko o wygląd, ale i wygodę podróżowania. Wielu mieszkańców naszego powiatu każdego dnia korzysta z usług PKP, jeżdżąc m.in. do pracy, szkoły czy ośrodków zdrowia. Kolej wraca do łask i kto wie, czy za jakiś czas nie zastąpi naszych samochodów?  

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości