Reklama

Akta "afery kiełbasianej" wracają do prokuratury

08/03/2018 15:02
Sędzia Jolanta Wnuk zdecydowała. Śledczy muszą poprawić dokumenty

Prokuratura musi ponownie zająć się sprawą Grażyny M. byłej wiceburmistrz Dęblina i Magdaleny T. byłej kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej.  - Sąd postanawił zwrócić sprawę do prokuratury celem uzupełnienia materiałów śledztwa - uzasadniała sędzia. Decyzja zapadła na poniedziałkowym posiedzeniu. O co konkretnie chodzi? Według sądu prokuratura omyłkowo podała w akcie oskarżenia Magdaleny T. błędną datę. Przypomnijmy, że do przekroczenia przez nią uprawnień miało dochodzić od 1 stycznia 2013 do 31 grudnia 2014. Natomiast prokuratura podała w aktach śledztwa dopiero 1 września 2013 roku.  -  Na 99 procent będziemy tą decyzję zaskarżać - zapowiada Grzegorz Trusiewicz, szef ryckiej prokuratury. - Materiał jest kompletny i szczegółowo zebrany. Nastąpiła jedynie omyłka redakcyjna, która nie ma żadnego wpływu na przedstawiane zarzuty - dodaje. Teraz śledczy czekają na pisemne uzasadnienie sądu. Wtedy zapadnie ostateczna decyzja co do działań prokuratury.

Cały artykuł przeczytacie Państwo w aktualnym wydaniu "Twojego Głosu"

Tomasz Mikusek
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości