Nawet 200 tys, zł miesięcznie mniej na funkcjonowanie może otrzymywać rycki szpital z lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystko przez bardzo niskie wykonanie kontraktu w ostatnim kwartale 2017 roku. - Aktualnie jesteśmy w trakcie ustalania wysokości kwoty ryczałtu umowy sieciowej dla szpitala w Rykach na I półrocze 2018 r. Procent wykonania ryczałtu w IV kwartale 2017 r. dla tego szpitala wyniósł 72,9%. - informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ.
Nie trudno więc policzyć, że kontrakt, który wynosił do tej pory ponad 10 mln zł. może więc być niższy o ponad 2 miliony.
Śląski kłopot "Dializy"
Operator ryckiego szpitala - spółka "Centrum Dializa" ma poważne kłopoty także na Śląsku.
Na specjalnie zwołanej we wtorek (20 marca) konferencji prasowej Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ poinformował o wypowiedzeniu w całości umowy Szpitalowi Powiatowemu w Pszczynie. - Zagrożone było zdrowie i życie pacjentów - wyjaśnił.
Powodem wypowiedzenia umowy były "szokujące wyniki kontroli" przeprowadzonej jeszcze w 2017 r. roku szpitalu w Pszczynie i przede wszystkim brak reakcji na uwagi pokontrolne.
- Jeżeli stwierdziliśmy, że na oddziale opieki medycznej zamiast podłączenia gazu jest zamontowana atrapa plastykowa, jeśli ma przyjmować lekarz a tego lekarza nie ma, jeśli mają być pielęgniarki, a tych pielęgniarek nie ma, to jak mamy postąpić? - odpowiedział na pytanie dziennikarzy dyrektor śląskiego NFZ
Komentarze