Reklama

Mniej pieniędzy na leczenie w ryckim szpitalu. Chodzi o miliony

23/03/2018 10:50
Nawet 200 tys, zł miesięcznie mniej na funkcjonowanie może otrzymywać rycki szpital z lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszystko przez bardzo niskie wykonanie kontraktu w ostatnim kwartale 2017 roku. - Aktualnie jesteśmy w trakcie ustalania wysokości kwoty ryczałtu umowy sieciowej dla szpitala w Rykach na I półrocze 2018 r. Procent wykonania ryczałtu w IV kwartale 2017 r. dla tego szpitala wyniósł 72,9%. - informuje Małgorzata Bartoszek, rzecznik lubelskiego oddziału NFZ.

Nie trudno więc policzyć, że kontrakt, który wynosił do tej pory ponad 10 mln zł. może więc być niższy o ponad 2 miliony.

 

Śląski kłopot "Dializy"

 

Operator ryckiego szpitala - spółka "Centrum Dializa" ma poważne kłopoty także na Śląsku.

Na specjalnie zwołanej we wtorek (20 marca) konferencji prasowej Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ poinformował o wypowiedzeniu w całości umowy Szpitalowi Powiatowemu w Pszczynie. - Zagrożone było zdrowie i życie pacjentów - wyjaśnił.

Powodem wypowiedzenia umowy były "szokujące wyniki kontroli" przeprowadzonej jeszcze w 2017 r. roku szpitalu w Pszczynie i przede wszystkim brak reakcji na uwagi pokontrolne.

Jeżeli stwierdziliśmy, że na oddziale opieki medycznej zamiast podłączenia gazu jest zamontowana atrapa plastykowa, jeśli ma przyjmować lekarz a tego lekarza nie ma, jeśli mają być pielęgniarki, a tych pielęgniarek nie ma, to jak mamy postąpić? - odpowiedział na pytanie dziennikarzy dyrektor śląskiego NFZ

 

Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości