Reklama

Były burmistrz Ryk skazany

15/03/2018 09:06
Sąd uznał Jerzego G. burmistrza Ryk w latach 2002-2014 winnym. Prokuratura Rejonowa w Puławach oskarżyła byłego burmistrza o nielegalne umarzanie podatków od nieruchomości kilkunastu ryckim przedsiębiorcom. Chodzi o lata 2008-2012. Sąd w Kozienicach skazał Jerzego G. na karę grzywny w wysokości 4 tys. zł oraz obciążył go kosztami sądowymi. W sumie 514 zł. Prokuratura żądała również kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Sąd uznał jednak, że kara grzywny jest wystarczająca. Sędzia Marek Nowakowski wziął pod uwagę fakt, że Jerzy G. był niekarany. W ustnym uzasadnieniu wyroku zaznaczył, że burmistrz miał swobodę wydawania decyzji i mógł je wydawać zgodnie z własnym przekonaniem, ale wcześniej zgodnie z przepisami musiał zebrać dokumenty, które by mu pozwoliły na ustalenie, że decyzja o zwolnieniu z podatku jest uzasadniona. - Tylko w 3.  przypadkach (objętych aktem oskarżenia - przyp. red.)burmistrz sprostał temu zadaniu - podkreślił sędzia Nowakowski. W sumie Jerzy G. wydał ponad 20 decyzji, które znalazły się w kręgu zainteresowania prokuratury.

14 marca na ogłoszeniu nie było oskarżonego. Wyrok jest nieprawomocny. Strony mają 7 dni na zwrócenie się do sądu o pisemne uzasadnienie wyroku, a po jego otrzymaniu 14 dni na ewentualne odwołanie do sądu okręgowego.

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości