Reklama

Awantura na stacji kolejowej w Dęblinie. 53-latka i 47-latek znieważyli funkcjonariuszy SOK

Na peronie w Dęblinie doszło do incydentu z udziałem funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Interweniujący mundurowi zostali znieważeni przez 53-letnią mieszkankę Szczecina i 47-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, którzy odmówili podania danych i wykrzykiwali wulgarne słowa. Obojgu grozi odpowiedzialność karna.

Znieważyli funkcjonariuszy podczas interwencji SOK

Do zdarzenia doszło na peronie przy budynku stacyjnym w Dęblinie, gdzie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec osoby łamiącej przepisy porządkowe. Podczas legitymowania kobieta i mężczyzna odmówili podania danych osobowych, twierdząc, że nie mają przy sobie żadnych dokumentów. Mimo wyraźnego pouczenia o obowiązku wynikającym z art. 65 Kodeksu wykroczeń, oboje nie zastosowali się do poleceń.

Grożą im poważne konsekwencje karne

Interwencja eskalowała, gdy oboje zaczęli zachowywać się wulgarnie i agresywnie wobec funkcjonariuszy. 53-letnia kobieta ze Szczecina oraz 47-letni mężczyzna z powiatu garwolińskiego zostali ujęci i przekazani funkcjonariuszom Policji w Dęblinie. Odpowiedzą teraz za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz za wykroczenie związane z odmową podania danych. Zgodnie z przepisami grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości