Reklama

Bez uprawnień i po alkoholu zabrał cudzy samochód

Zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu, jazdy pod wpływem alkoholu, kierowania bez uprawnień i wbrew zakazowi sądowemu usłyszał 25–letni mieszkaniec powiatu ryckiego

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. 25-letni mieszkaniec powiatu ryckiego bez wiedzy i zgody właścicielki zabrał osobowe Audi. Po drodze zabrał autostopowicza, niczego niepodejrzewającego 23-letniego mieszkańca naszego powiatu. W Rykach dołączył do nich znajomy 21-letni mieszkaniec Ryk, który usiadł za kierownicą samochodu. Policjanci Ruchu Drogowego widząc skradzione audi zatrzymali je do kontroli. - Okazało się, że kierujący samochodem 21-latek jest pod wpływem alkoholu i ma prawie promil alkoholu w organizmie - informuje podinsp. Robert Wąsik z ryckiej policji. Funkcjonariusze przebadali 25-latka, który zabrał samochód. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. - Dodatkowo ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje policjant. Trzeci z mężczyzn również był nietrzeźwy. Cała trójka noc spędziła w areszcie. Jeszcze w sobotę właścicielka odzyskała swój samochód.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości