Reklama

Burmistrzem zajęła się prokuratura

01/02/2014 13:09
Czy burmistrz Jerzy Gąska sprawując swój urząd przekroczył swoje uprawnienia?

Odpowiedź na to pytanie ma dać prokuratorskie śledztwo. Jego wszczęcie potwierdza Dariusz Lenart, prokurator rejonowy w Puławach.

- Śledztwo wszczęto 29 maja. Obejmuje ono kilka wątków związanych z pełnieniem funkcji przez pana burmistrza. Zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem będziemy weryfikować, czy jest ono zasadne - oznajmia szef puławskiej prokuratury.

Lenart na tym etapie nie chce ujawniać szczegółów śledztwa dla jego dobra, przyznaje jednak, że będzie ono dotyczyło m.in. spraw kadrowych związanych z powierzeniem funkcji dyrektora w jednej z placówek oświatowo-wychowawczych na terenie Ryk, a także ewentualnych nieprawidłowości związanych z umarzaniem zaległości podatkowych oraz przetargów publicznych.

- Z uwagi na dobro postępowania prokuratura nie wskazuje, o jakie przetargi chodzi. Zbieramy materiał dowodowy. Nie chcę, aby informacje na temat szczegółów mogły ukierunkowywać osoby, które będą ewentualnie przesłuchiwane - mówi Dariusz Lenart.

Wiadomo, że wszczęte śledztwo będzie obejmować okres od 2008 roku do 26 kwietnia 2012 roku. Dziś trudno przewidzieć, kiedy może zostać zakończone. Podstawowy termin śledztwa wynosi trzy miesiące.

- Będziemy chcieli zebrać wszystkie dokumenty i przesłuchać świadków. Niekiedy bywa tak, że podczas tych czynności pojawiają się nowe wątki, konieczność weryfikacji danych. Nie można wykluczyć, że ten termin będzie przedłużony - zaznacza prokurator.

Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości