Reklama

"Cola" w gminie Ułęż

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Rykach informuje, że w czterech wodociągach w gminie Ułęż wykryto bakterie grupy coli. Woda nadaje się do spożycia, ale po uprzednim przegotowaniu.

Sanepid z Ryk po przeprowadzeniu badań jakości wody w czterech wodociągach gminy Ułęż stwierdził, że występują w nich bakterie z grupy coli. Woda jest zdatna do spożycia, ale tylko po uprzednim przegotowaniu. Gotowania wymaga również woda, która będzie używana do przygotowywania posiłków, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz do kąpieli niemowląt i dzieci. Wodę należy gotować minimum 2 minuty, a następnie pozostawić do wystygnięcia.

Bez gotowania można używać wodę do codziennych czynności, jak mycie się, mycie podłóg, sprzątanie, pranie, spłukiwanie toalet itp. Trwają prace nad przywróceniem odpowiedniej jakości wody.

Reklama

Wodociągi z obecnością bakterii z grupy coli:

Białki - Białki Dolne, białki Górne, Korzeniów, Miłosze, Sarny, Wąwolnica

Ułęż - Ułęż, Drążgów, Żabianka

Walentynów - Lendo Ruskie, Podlodówka

Zosin - Sobieszyn, Ziosin

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości