Państwowy Inspektorat Sanitarny w Rykach informuje, że w czterech wodociągach w gminie Ułęż wykryto bakterie grupy coli. Woda nadaje się do spożycia, ale po uprzednim przegotowaniu.
Sanepid z Ryk po przeprowadzeniu badań jakości wody w czterech wodociągach gminy Ułęż stwierdził, że występują w nich bakterie z grupy coli. Woda jest zdatna do spożycia, ale tylko po uprzednim przegotowaniu. Gotowania wymaga również woda, która będzie używana do przygotowywania posiłków, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz do kąpieli niemowląt i dzieci. Wodę należy gotować minimum 2 minuty, a następnie pozostawić do wystygnięcia.
Bez gotowania można używać wodę do codziennych czynności, jak mycie się, mycie podłóg, sprzątanie, pranie, spłukiwanie toalet itp. Trwają prace nad przywróceniem odpowiedniej jakości wody.
Wodociągi z obecnością bakterii z grupy coli:
Białki - Białki Dolne, białki Górne, Korzeniów, Miłosze, Sarny, Wąwolnica
Ułęż - Ułęż, Drążgów, Żabianka
Walentynów - Lendo Ruskie, Podlodówka
Zosin - Sobieszyn, Ziosin
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze