Chmura gazu, która wydobyła się ze zbiornika była dość spora, na co wskazywały urządzenia pomiarowe. Strażacy przy pomocy kurtyn wodnych ograniczyli jej rozprzestrzenianie się
Do zdarzenia doszło około godz. 23 w niedzielę. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. - Ustaliłem, że wyciek gazu ma miejsce z instalacji umieszczonej w studzience podziemnego zbiornika z LPG - mówi dowódca akcji z JRG Ryki. Przed przyjazdem ratowników pracownicy stacji odłączyli prąd.
Strażacy ustawili dwie kurtyny wodne oraz podali prąd rozproszony, aby ograniczyć wyciek. W tym samym czasie został wstrzymany ruch samochodów na skrzyżowaniu ulic Lubelska, Żytnia i Janiszewska. Kierujący działaniami ratowniczymi polecił ewakuację dwóch rodzin z pobliskich domów. Ewakuowano dziewięć osób, w tym dwoje dzieci.
Zakręcenie głównego zaworu znacznie ograniczyło wyciek gazu. W trakcje prowadzonych działań na bieżąco monitorowano strefę dolnej granicy wybuchu. Na podstawie prowadzonych pomiarów dowódca podjął decyzję o podaniu kolejnych dwóch rozproszonych prądów wody.
Po konsultacji z serwisantem instalacji LPG zakręcono drugi zawór fazy lotnej. Te działania doprowadziły do całkowitego zatrzymania wycieku.
Pracownicy pogotowia gazowego po dokonaniu pomiarów stwierdzili brak zagrożenia. Wówczas ewakuowane osoby mogły powrócić do swoich mieszkań oraz przywrócono ruch na drogach.
Akcja zakończyła się po godz. 3 w poniedziałek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ta stacja to melina . Prosze przyjsc w piatek lub sobote wieczorem . Woda onpiwo leje sie strumieniami
a jakie tam paliwo jest??? i czyja to stacja???
Tak. W piątki i soboty same pijoczyny się slaniaja po stacji
Ta stacja to melina . Prosze przyjsc w piatek lub sobote wieczorem . Woda onpiwo leje sie strumieniami
a jakie tam paliwo jest??? i czyja to stacja???
Tak. W piątki i soboty same pijoczyny się slaniaja po stacji