27 uczestników rywalizuje w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Jednym z nich jest Koło Gospodyń Wiejskich z Oszczywilku
Plebiscyt na najpopularniejszą wiejską organizację trwa już kolejny tydzień. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu ubiegającego się o laury. Kolejność jest przypadkowa. Jako jedenaste przybliżamy Koło Gospodyń Wiejskich z Oszczywilku.
Organizacja powstała w 1955 r. z inicjatywy Zofii Gągały. Obecnie przewodniczącą jest Krystyna Iwanek. Koło z Oszczywilka chętnie bierze udział w różnych konkursach kulinarnych. Stale gości również z wieńcem na dożynkach gminno-powiatowych. Od marca 2014 r. nieodłączną częścią KGW jest zespół „Stokrotka” utworzony za sprawą Pawła Warownego. Grupa wokalna zdobyła już wiele dyplomów i nagród, m.in. Janka Muzykanta. Stale uczestniczy też w przeglądach kolędniczych oraz przeglądach kapel i śpiewaków ludowych.
Na Koło z Oszczywilka można głosować przy pomocy kuponu z papierowego wydania „Twojego Głosu”. Wycięty oryginalny blankiet należy wypełnić i przesłać lub osobiście dostarczyć do siedziby redakcji przy ul. Szkolnej 1 w Rykach. Ważne, by wyrobić się w terminie do 30 czerwca. Tego dnia kończy się głosowanie. Wyniki plebiscytu poznamy w niedzielę 11 lipca podczas gali finałowej, która odbędzie się na boisku w Rososzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze