Reklama

Jazda na jednym kole na DW 839. 23-latek stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny – sprawa trafi do sądu

Policjanci z Ryk zatrzymali 23-letniego kierującego Hondą, który na drodze wojewódzkiej nr 839 w Sarnach wykonywał niebezpieczne manewry. Pojazd nie spełniał wymogów technicznych, dlatego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a motocykl odholowano na policyjny parking.

Niebezpieczne manewry motocyklisty na DW 839 w Sarnach

Podczas niedzielnej służby policjanci z ryckiej komendy zauważyli grupę motocyklistów jadącą DW 839. W pewnym momencie jeden z kierujących rozpoczął jazdę na jednym kole w bliskiej odległości od innych uczestników ruchu. Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa, funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali do kontroli motocyklistów. Ustalono, że niebezpieczne manewry wykonywał 23-letni mieszkaniec powiatu ryckiego prowadzący Hondę.

Prawo jazdy zatrzymane, motocykl odholowany. Co grozi kierowcy?

Podczas sprawdzenia pojazdu stwierdzono, że motocykl nie spełnia warunków technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu, a pojazd odholowano na parking. 23-latkowi zatrzymano także prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem m.in. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem stwarzającym zagrożenie. Zgodnie z przepisami grozi mu grzywna do 30 000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.
Policjanci przypominają, że publiczne drogi nie są miejscem na popisy i apelują o rozwagę oraz jazdę zgodną z przepisami.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/08/2025 12:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości