Aż 27 uczestników będzie rywalizować o laury na II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Jednym z nich jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kawęczyn
Plebiscyt na najpopularniejszą wiejską organizację cały czas trwa. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu. Kolejność publikacji jest przypadkowa. Jako dwudzieste drugie przybliżamy Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kawęczyn.
Stowarzyszenie powstało w 2012 r. Aktywnie działa na terenie swojej miejscowości organizując integracyjne spotkania międzypokoleniowe. Członkowie stowarzyszenia co roku reprezentują gminę Kłoczew na dożynkach gminnych, powiatowych, a nawet wojewódzkich, prezentując własnoręcznie uwite wieńce i przedstawiając autorskie programy dożynkowe. Od 2016 roku przy stowarzyszeniu działa zespół śpiewaczy "Kawęczyn", a jego instruktorem jest Paweł Warowny. Zespół reprezentuje gminę na wielu imprezach plenerowych, a także na wielu przeglądach, festiwalach i konkursach, odnosząc sukcesy. Zespół współpracuje również z parafią w Kłoczewie. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć 1 miejsce na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą oraz 1. miejsce na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie.
Na „Kawęczyn” można głosować przy pomocy kuponu z papierowego wydania „Twojego Głosu”. Wycięty oryginalny blankiet należy wypełnić i przesłać lub osobiście dostarczyć do siedziby redakcji przy ul. Szkolnej 1 w Rykach. Ważne, by wyrobić się w terminie do 30 czerwca. Tego dnia kończy się głosowanie. Wyniki plebiscytu poznamy w niedzielę 11 lipca podczas gali finałowej, która odbędzie się na boisku w Rososzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
GŁOSUJĘ NA ZESPÓŁ ŚPIEWACZY "KAWĘCZYN" STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI KAWĘCZYN. CIESZĘ SIĘ I GRATULUJE, ŻE SWOIM HOBBY ZARAZILIŚCIE MŁODY NARYBEK. TO DOBRZE WRÓŻY NA TRWAŁOŚĆ ZEZPOŁU I TRADYCJI. JÓZEF SAWICKI
Drodzy "Kawęczyniacy" Gratuluję i cieszę się razem z Wami z Waszego Święta, przede wszystkim ważne jest, że Zespół jest wielopokoleniowy, rozwojowy, więc mam nadzieję, że tradycja muzykowania, śpiewania nie zaginie pozdrawiam i życzę Wam Zwycięstwa w tym Turnieju Barbara Sawicka
Głosuję na zespół śpiewaczy "Kawęczyn" Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kawęczyn. Niestety jestem z Lublina i nie mogę zagłosować osobiście. Poproszę więc krewnych by za mnie zagłosowali. Życzę dalszych sukcesów, cieszę się , że zaraziliście swoją pasją młody narybek. To dobrze wróży na przyszłość Waszego zespolu. Józef Sawicki
GŁOSUJĘ NA ZESPÓŁ ŚPIEWACZY "KAWĘCZYN" STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI KAWĘCZYN. CIESZĘ SIĘ I GRATULUJE, ŻE SWOIM HOBBY ZARAZILIŚCIE MŁODY NARYBEK. TO DOBRZE WRÓŻY NA TRWAŁOŚĆ ZEZPOŁU I TRADYCJI. JÓZEF SAWICKI
Drodzy "Kawęczyniacy" Gratuluję i cieszę się razem z Wami z Waszego Święta, przede wszystkim ważne jest, że Zespół jest wielopokoleniowy, rozwojowy, więc mam nadzieję, że tradycja muzykowania, śpiewania nie zaginie pozdrawiam i życzę Wam Zwycięstwa w tym Turnieju Barbara Sawicka
Głosuję na zespół śpiewaczy "Kawęczyn" Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kawęczyn. Niestety jestem z Lublina i nie mogę zagłosować osobiście. Poproszę więc krewnych by za mnie zagłosowali. Życzę dalszych sukcesów, cieszę się , że zaraziliście swoją pasją młody narybek. To dobrze wróży na przyszłość Waszego zespolu. Józef Sawicki