Reklama

Kolejna gmina w powiecie ryckim dołącza do programu „Gmina Przyjazna Seniorom”!

Gmina Stężyca dołączyła do ogólnopolskiego programu „Gmina Przyjazna Seniorom”, który w powiecie ryckim funkcjonuje już od roku dzięki zaangażowaniu Gminy Ryki. To kolejny krok w kierunku poprawy jakości życia osób starszych w regionie.

Gmina Stężyca nowym uczestnikiem programu dla seniorów

Do programu „Gmina Przyjazna Seniorom” przystąpiła Gmina Stężyca, stając się drugą gminą w powiecie ryckim, która zdecydowała się wdrożyć rozwiązania wspierające lokalnych seniorów. Inicjatywa ma na celu aktywizację osób starszych oraz ułatwienie im dostępu do usług i wydarzeń poprzez wprowadzenie m.in. systemu ulg i zniżek.

Program już od roku realizuje Gmina Ryki, która jako pierwsza w regionie wprowadziła działania ukierunkowane na poprawę komfortu życia seniorów. Teraz te same rozwiązania będą dostępne również dla mieszkańców Gminy Stężyca.

Reklama

Powiat rycki wspiera działania prosenioralne

W uroczystości związanej z przystąpieniem Gminy Stężyca do programu udział wzięła Monika Kośmińska, Wicestarosta Powiatu Ryckiego, reprezentując Starostwo Powiatowe w Rykach. Obecność przedstawicielki powiatu podkreśla znaczenie tej inicjatywy na szczeblu samorządowym.

Rozszerzenie programu na kolejne gminy wpisuje się w długofalową strategię wspierania osób starszych w regionie. Celem działań jest nie tylko poprawa jakości życia seniorów, ale również integracja międzypokoleniowa i budowanie społeczności otwartej na potrzeby najstarszych mieszkańców.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/05/2025 13:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości