Reklama

Kolorowy korowód, konkurs wieńców i koncert gwiazdy. Dożynki Gminne w Rykach za nami

Mieszkańcy Ryk podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się 17 sierpnia na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Nie zabrakło tradycji, występów, kulinariów i koncertu zespołu Defis.

Dożynkowy korowód i msza w intencji rolników

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, odprawionej w intencji rolników i ich rodzin. Następnie ulicami miasta przeszedł barwny korowód prowadzony przez Starostów Dożynek.

Uroczystość na scenie otworzył Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. W imieniu władz powiatu głos zabrała także wicestarosta rycki Monika Kośmińska, która podziękowała rolnikom za ich całoroczny trud i zaangażowanie.

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe i występy artystyczne

Podczas konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Ryki, zaprezentowano imponujące prace wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Reklama

Wieniec tradycyjny:

  • I miejsce – KGW Rososz

  • II miejsce – KGW Moszczanka

  • III miejsce – KGW Nowa Dąbia

Wieniec współczesny:

  • I miejsce – KGW Ownia

  • II miejsce – KGW Sierskowola I

  • III miejsce – KGW Krasnogliny

Na gości czekały również liczne atrakcje: stoiska z rękodziełem, lokalne przysmaki, animacje dla dzieci i występy artystyczne. Wieczór zakończył koncert zespołu Defis, który przyciągnął tłumy mieszkańców.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości