Mieszkańcy Ryk podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Gminnych, które odbyły się 17 sierpnia na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Nie zabrakło tradycji, występów, kulinariów i koncertu zespołu Defis.
Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, odprawionej w intencji rolników i ich rodzin. Następnie ulicami miasta przeszedł barwny korowód prowadzony przez Starostów Dożynek.
Uroczystość na scenie otworzył Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. W imieniu władz powiatu głos zabrała także wicestarosta rycki Monika Kośmińska, która podziękowała rolnikom za ich całoroczny trud i zaangażowanie.
Podczas konkursu na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Ryki, zaprezentowano imponujące prace wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach:
Wieniec tradycyjny:
I miejsce – KGW Rososz
II miejsce – KGW Moszczanka
III miejsce – KGW Nowa Dąbia
Wieniec współczesny:
I miejsce – KGW Ownia
II miejsce – KGW Sierskowola I
III miejsce – KGW Krasnogliny
Na gości czekały również liczne atrakcje: stoiska z rękodziełem, lokalne przysmaki, animacje dla dzieci i występy artystyczne. Wieczór zakończył koncert zespołu Defis, który przyciągnął tłumy mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze