19/08/2025 | Autor: Twój Głos | źródło: twojglos.pl
Podczas dożynkowego korowodu i mszy w intencji rolników w Rykach, widowisko rozpoczęło się od uroczystej mszy w kościele Najświętszego Zbawiciela. Barwny korowód prowadzony przez Starostów Dożynek przeszedł ulicami miasta. Po otwarciu uroczystości przez burmistrza Jarosława Żaczka, wicestarosta Monika Kośmińska podziękowała rolnikom. Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy ukazał imponujące prace Kół Gospodyń Wiejskich. Wieczorem goście mogli skosztować lokalnych przysmaków, podziwiać rękodzieło i cieszyć się występami artystycznymi, a także wziąć udział w koncercie zespołu Defis, który przyciągnął liczne tłumy mieszkańców.