Reprezentacja koszykarek Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach zagrała w finale wojewódzkim rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wzięło udział sześć najlepszych drużyn szkolnych lubelszczyzny.
Zawody odbyły się w Białej Podlaskiej. Uczennice Budowlanki niestety nie wyszły z grupy. Przegrały oba mecze i zostały sklasyfikowane na miejscach 5-6.
Raczej nie jechałyśmy tam po medal - mówi Beata Adamczyk opiekun drużyny ZSZ 2 Ryki – Bardziej poczuć atmosferę tego typu imprezy i pokazać się z dobrej strony. Zawsze jest nadzieja na podium ale tym razem było ono poza naszym zasięgiem. Jestem bardzo dumna z mojej drużyny. Wiem, że dały z siebie wszystko. Mecze w Białej podobnie jak w Rykach gdzie grałyśmy rejon były bardzo wyrównane. Turniej rejonowy odbył się dwa dni przed wojewódzkim i kosztował dziewczyny dużo wysiłku. To też odbiło się na naszej grze w Białej. Walcząc o tytuł mistrzyń lubelszczyzny w obu meczach toczyliśmy wyrównane boje ale tylko w dwóch pierwszych kwartach. Jak na zespół, który praktycznie nie trenował ale wykorzystał indywidualne umiejętności uczennic pokazaliśmy się z dobrej strony.
Reklama
Wyniki finału wojewódzkiego
4.04.2025 IV LO Biała Podlaska
ZSZ 2 Ryki - III LO Zamość 12: 25
IV LO Biała Podl. - ZSZ 2 Ryki 37:19
Wyniki turnieju rejonowego
1.04.2025 ZSZ 2 Ryki
ZSZ 2 Ryki - II LO Puławy 20:15
ZSZ 2 Ryki - II LO Lubartów 32:21.
ZSZ 2 Ryki: Głodnicka Oliwia, Dąbrowska Maria, Gugała Anna, Jabłońska Maja, Łubianka Amelia, Osial Amelia, Piotrowska Wiktoria, Szewczyk Natalia, Wojtasiewicz Aleksandra. Opiekun: mgr Beata Adamczyk
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze