Koszykarki Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z Ryk drugi raz z rzędu zagrają w finale wojewódzkim rozgrywek Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w ramach rywalizacji sportowej szkół.
Reprezentantki Budowlanki przystąpiły do turnieju półfinałowego z wiarą w końcowy sukces. Przed rokiem po zaciętej walce wygrały turniej, który odbył się, tak i tym razem, w sali ich szkoły. Wówczas ich wygrana była niespodzianką. Teraz do rywalizacji przystąpiły w roli faworytek bo przez rok ich skład się nie zmienił. Doszło do nich jedynie kilka uczennic z klas pierwszych.
Licealistki z Lubartowa na początek
W pierwszym meczu podopieczne Beaty Adamczyk zmierzyły się rówieśniczkami II LO w Lubartowie. Od pierwszych minut gospodynie objęły prowadzenie konsekwentnie powiększając je w kolejnych kwartach. W tym starciu w ekipie ZSZ 2Ryki były tylko dwie zawodniczki trafiające do kosza rywalek. Były to Natalia Szewczyk z 13 punktami i Amelia Łubianka z 10. Ta druga mogła mieć dużo więcej trafień ale skuteczność w wielu akcjach ją zawodziła. Końcową wygraną 23:14 można uznać za pewne zwycięstwo ZSZ 2 Ryki
Emocje w meczu rywalek
Po tym meczu zwyciężczynie obserwowały pojedynek pokonanych z II LO Puławy. To był bardzo emocjonujący pojedynek, w którym losy wygranej decydowały się do ostatnich sekund meczu. Każda z kwart była bardzo wyrównana. Przed czwartą kwartą Puławianki wygrywały 21:18. Na 40 sekund przed syreną kończącą mecz to Lubartowianki miały przewagę jednego punktu. Skuteczny rzut koszykarki z Puław za trzy punkty ponownie wyprowadził jej zespół na prowadzenie. Rywalki miały jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu jednak dwa kolejne rzuty okazały się nie skuteczne i to Puławianki cieszyły się z triumfu.
Decydujące starcie
Mecz o pierwsze miejsce zaczął się odprowadzenia Puławianek 7:0.Na drugą kwartę schodziły już z tylko jednopunktowym prowadzenie. Druga część meczu należała do Budowlanki. A bohaterką tej części meczu była Natalia Szewczyk, która rzuciła sześć punktów przy zerowym dorobku rywalek. Efekt to prowadzenie 12:7. W drugiej połowie gospodynie rzuciły kolejne 13 oczek, rywalki tylko 6. W tym meczu jak i wcześniejszym w trafianiu do kosza przeciwniczek rywalizowały między sobą Szewczyk i Łubianka. Tym razem tę rywalizację wygrała ta druga zdobywając 12 punktów, przy 11 Szewczyk. Dwa oczka dorzuciła Oliwia Głodnicka i wygrana 25:13 stała się faktem. I tu na uwagę zasługuje fakt, że Łubiance w tym meczu ,,siedziało'' wszystko. Trafiała do kosza rywalek w sytuacjach, z których trafienie było mało prawdopodobne. Jednak jej to wpadało ku zdziwieniu i jednocześnie zachwycie nawet opiekuna zespołu z Puław.
Gdy syrena zawyła po raz ostatni nastąpiła chwila euforii koszykarek Budowlanki. Dziewczyny rzucały się sobie i swojej opiekunce na szyję, krzyczały okazując swoje zadowolenie.
Na pochwałę zasługuje gra całego zespołu. Dziewczyny wiedziały co mają robić na boisku i każda z nich zrealizowała nałożone na nich zadania taktyczne w obronie i ataku. Tym samym potwierdziły, że potrafiły one podporządkować swoje indywidulane ambicje pod potrzeby zespołu.
Teraz czeka ich kolejny sprawdzian jakim jest finał wojewódzki. Ten odbędzie się 17 marca 2026 w Białej Podlaskiej
Wyniki:
ZSZ 2 Ryki - II LO Puławy 25:13
II LO Lubartów - II LO Puławy 26:28
ZSZ 2 Ryki – II LO Lubartów 23:14
Wyniki:
ZSZ 2 Ryki - II LO Puławy 25:13
II LO Lubartów - II LO Puławy 26:28
ZSZ 2 Ryki – II LO Lubartów 23:14
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach zagrał w składzie:
Nikola Błachnio, Maria Dąbrowska, Oliwia Głodnicka, Anna Gugała, Amelia Łubianka, Amelia Osial, Anna Pastuszka, Antonina Sobiech, Natalia Szewczyk, Aleksandra Tomaszek, Wiktoria Piotrowska, Opiekun: Beata Adamczyk
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze