Reklama

Małgorzata Kidawa Błońska w Rykach

Ryki na trasie kandydatki na prezydenta RP znalazły się w poniedziałkowe popołudnie. Spotkanie zorganizowano w auli Lubelskiej Szkoły Wyższej

Swoje wystąpienie Małgorzata Kidawa Błońska rozpoczęła od przypomnienia podstawowych zasad ochrony przed koronawirusem. Namawiała m.in., żeby myć ręce. - Mam nadzieję, że ten wirus nie będzie nam straszny - oznajmiła kandydatka. Sporo miejsca wicemarszałek poświęciła podziałowi, jaki nastąpił w ostatnich latach w Polsce. - Tak nie może być. Musimy unieść się ponad to i zrobić rzeczy pozytywne, dobre, wtedy wszystkie problemy łatwiej będzie nam rozwiązać - mówiła kandydatka KO na spotkaniu w Rykach. Udział w nim wzięło ok. 90 osób. W zdecydowanej większości na publiczności zasiedli emeryci. Z aplauzem przyjęli wypowiedź Małgorzaty Kidawy Błońskiej, że jest za tym, aby emerytury były nieopodatkowane.

Małgorzata Kidawa Błońska postawiła na dialog, dlatego poprosiła o zadawanie pytań. Wachlarz był spory. Z sali padały pytania m.in. o Antoniego Macierewicza, uzbrojenie wojska, pieniądze z OFE, przekopie Mierzei Wiślanej a nawet wędkarzach. Nie zabrakło też wypowiedzi o służbie zdrowia, publicznej telewizji, relacjach z USA, klimacie i złej demografii w Polsce. - Trzeba zachęcać młodych ludzi, żeby chcieli mieć dzieci, a będą chcieli mieć kiedy będą się czuć bezpiecznie - odpowiadała kandydatka.

Reklama

Na zakończenie Małgorzata Kidawa Błońska poprosiła o wsparcie w kampanii np. przez powieszenie plakatu. Sztabowcy wręczali chętnym banery wyborcze. - Będzie mi miło, że będę u was na płocie czy balkonie - oznajmiła

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-03-10 09:53:50

    Male kameralne spotkanie czy to dzien babci I dziadka?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obwarzanek - niezalogowany 2020-03-10 09:56:13

    Wiedziałem że Ryki to stan umysłu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-03-10 10:10:24

    Ryki to zaglebie ciemnoty i zabobonow, ludzi bez wyksztalcenia (podstawowe i zawodowe) i komunistycznych nauczycieli ktorzy za komuny biegali w pochodach majowych gloszac chwale poprzedniego ustroju a teraz gleboko wierzacy i gleboko bogobojni zaklamancy. Pamietam jak w latach osiemdziesiatych ci dzis nawroceni nauczycieli ostro tepili przejawy samodzielnego myslenia uuczniow obnizajac im oceny a faworyzujac dzieci prominetnych partycjnych rodzicow. A dzis te komuchy nagle sa globoko wierzacy i gleboko popierajacy PIS. Zaklamania ciag dalszy na tej prowincjinalnej dziurze. Co mozna powiedziec o starym pokoleniu Ryk to ze jak byli zaklamani 30 -40 lat temu tak pozostaja nadal, swiat poszedl dalej a oni w tym zaklamaniu i tepocie umyslu tkwia nadal.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości