Reklama

Mistrzostwo Polski i rekord życiowy Moniki Romaszko

Pochodząca z Ułęża Monika Romaszko została mistrzynią Polski w biegu na 100 i wicemistrzynią na 200 metrów w kategorii do lat 23 (U 23) podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych we Włocławku.

Monika Romaszko - mistrzyni Polski U 23 w biegu na 100 m

Igrzyska Europejskie z seniorskim srebrem

 Drużynowe Mistrzostwa Europy, które obywały się w ramach Igrzysk Europejskich były moją pierwszą seniorską imprezą na arenie międzynarodowej. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie i radość, że trener kadry dał mi tę szansę na bieganie w tej imprezie. To ogromne wyróżnienie, że mogłam pobiec w sztafecie w głównym składzie. Emocje po biegu były ogromne, a sam bieg był bardzo dobry. Zdobyłyśmy aż 15 na 16 możliwych punktów dla Polskiej Drużyny w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy. Zrobiłyśmy bardzo dobry czas, który dał nam srebrny medal w ramach Igrzysk Europejskich.

Reklama

Moje pierwsze mistrzostwo Polski

W ten weekend  tj 1-2 lipca startowałam na Mistrzostwach Polski u23 na 100 i 200 metrów. Zdobyłam złoty medal na 100 m z nową życiówką 11,32 s. Taki sukces cieszy podwójnie.  To mój pierwszy tytuł mistrzyni Polski w życiu.

Srebrny medal na 200 metrów z czasem  23,31 s również cieszy.  Lecz pozostaje mały niedosyt ponieważ wiatr na wirażu mocno mi przeszkadzał. Ponadto odstrzelone dwa falstarty wybiły mnie trochę z rytmu. Wygrała Nikola Horowska (AZS AJP Gorzów Wielkopolski) z czasem23,19s. Całe Mistrzostwa Polski zaliczam do bardzo udanych. Osiągnięte wyniki to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U23 w Finlandzkim Espoo, które odbędą się już 13-16.07

Reklama

Monika Romaszko pochodzi z Ułęża. Ukończyła Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach. Jest zawodniczką Agrosu Zamość. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości