Pochodząca z Ułęża Monika Romaszko została mistrzynią Polski w biegu na 100 i wicemistrzynią na 200 metrów w kategorii do lat 23 (U 23) podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych we Włocławku.
Monika Romaszko - mistrzyni Polski U 23 w biegu na 100 m
Igrzyska Europejskie z seniorskim srebrem
Drużynowe Mistrzostwa Europy, które obywały się w ramach Igrzysk Europejskich były moją pierwszą seniorską imprezą na arenie międzynarodowej. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie i radość, że trener kadry dał mi tę szansę na bieganie w tej imprezie. To ogromne wyróżnienie, że mogłam pobiec w sztafecie w głównym składzie. Emocje po biegu były ogromne, a sam bieg był bardzo dobry. Zdobyłyśmy aż 15 na 16 możliwych punktów dla Polskiej Drużyny w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy. Zrobiłyśmy bardzo dobry czas, który dał nam srebrny medal w ramach Igrzysk Europejskich.
Moje pierwsze mistrzostwo Polski
W ten weekend tj 1-2 lipca startowałam na Mistrzostwach Polski u23 na 100 i 200 metrów. Zdobyłam złoty medal na 100 m z nową życiówką 11,32 s. Taki sukces cieszy podwójnie. To mój pierwszy tytuł mistrzyni Polski w życiu.
Srebrny medal na 200 metrów z czasem 23,31 s również cieszy. Lecz pozostaje mały niedosyt ponieważ wiatr na wirażu mocno mi przeszkadzał. Ponadto odstrzelone dwa falstarty wybiły mnie trochę z rytmu. Wygrała Nikola Horowska (AZS AJP Gorzów Wielkopolski) z czasem23,19s. Całe Mistrzostwa Polski zaliczam do bardzo udanych. Osiągnięte wyniki to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy U23 w Finlandzkim Espoo, które odbędą się już 13-16.07
Monika Romaszko pochodzi z Ułęża. Ukończyła Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach. Jest zawodniczką Agrosu Zamość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze