Reklama

Srebro Moniki Romaszko na Uniwersjadzie w Chengdu w Chinach

Monika Romaszko wspólnie z Pauliną Paluch, Marleną Granaszewską (Gola), i Nikolą Horowską wywalczyły srebro w sztafecie 4x100 metrów z czasem 44,20 na Uniwersjadzie w Chengdu (Chiny). Wygrały Chinki - 43,70, a trzecie były reprezentantki RPA - 44,36.

To kolejny międzynarodowy sukces pochodzącej z Ułęża Moniki Romaszko na co dzień zaowdniczki Agrosu Zamość. Tam mieszkają jej rodzice: Katarzyna i Aleks. Ukończyła Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach.


Największe sukcesy Moniki Romaszko:

Rok 2023

  • II miejsce w sztafecie 4x100 metrów na  Uniwersjadzie w Chengdu (Chiny)
  • VII miejsce w biegu na 100 metrów na Uniwersjadzie w Chengdu (Chiny) czas.11,61
  • Mistrzostwo Polski w biegu na 100 metrów we Włocławku (Polska) w kategorii U 23 (11,32)
  • Wicemistrzostwo Polski w biegu na 200 metrów we Włocławku (Polska) w kategorii U 23 (23,31)
  • VI miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 100 metrów w Gorzowie Wielkopolskim (11,76). Wygrała Ewa Svoboda (11.08)
  • VI miejsce na Mistrzostwach Europy U23 w Espo (Finlandia )w sztafecie 4x100 metrów
  • VII miejsce na Mistrzostwach Europy U23 w Espo (Finlandia) w biegu na 200 metrów (23.77)

Rok 2021 

  • II miejsce w sztafecie 4x100 metrów na Mistrzostwach Europy U20 w Tallinie (Estonia).
  • IV miejsce w sztafecie 4x100 metrów na Mistrzostwach Świata U20 w Nairobi (Kenia). 
Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/02/2024 13:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości