Reklama

Uczennice SP nr 5 w Dęblinie w czołówce rejonu. Czwarte miejsce w czwórboju lekkoatletycznym

Dziewczęta z klas 6a i 6b dęblińskiej „piątki" zajęły czwarte miejsce w rejonowym czwórboju lekkoatletycznym, wyprzedzając dwie mocne drużyny. Zawody rozegrano 28 maja 2026 roku na stadionie MOSiR w Puławach.

Bieg, skok i rzut – cztery konkurencje, jeden zespół

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie rywalizowały w czterech dyscyplinach: biegu na 60 m, biegu na 600 m, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Zawody na szczeblu rejonowym odbyły się na stadionie piłkarsko-lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach.

Czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej

Dęblińskie lekkoatletki od pierwszych konkurencji walczyły o każdy punkt do klasyfikacji drużynowej. Równa postawa we wszystkich czterech konkurencjach dała im czwarte miejsce w rejonie, i to kosztem dwóch uznawanych za groźne ekip.

Reklama

Wszystkie zawodniczki dały z siebie wszystko i dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz wytężonej pracy zajęły IV miejsce w rejonie, wyprzedzając dwie dość mocne drużyny – podkreśliła Elżbieta Smolińska-Cieśla, opiekunka drużyny i nauczycielka wychowania fizycznego w szkole.

Sportowa postawa na medal

Trenerka pogratulowała całej drużynie sposobu, w jaki zaprezentowała się podczas zawodów. Wynik plasuje uczennice dęblińskiej „piątki” wśród najlepszych szkół w rejonie w kategorii czwórboju lekkoatletycznego dziewcząt, co dla młodych zawodniczek jest dodatkową motywacjom do dalszych startów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości