W sobotę, 2 sierpnia, liczna grupa wiernych z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie wzięła udział w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce do kościoła jubileuszowego w Rykach.
Pątnicy pod hasłem „Pielgrzymi Nadziei” przeszli 8-kilometrową trasę, by wspólnie modlić się i uczcić trwający Rok Jubileuszowy. Przewodniczył im ks. Andrzej Polak, proboszcz leopoldowskiej parafii.
Głównym celem wędrówki było duchowe przeżycie i możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla siebie lub dla zmarłego.
Zgodnie z planem, pielgrzymi wyruszyli w drogę o godzinie 8:15 rano. Po pokonaniu ośmiokilometrowej trasy dotarli do Ryk, gdzie zostali serdecznie powitani przed świątynią Najświętszego Zbawiciela. O godzinie 11:00 rozpoczęło się nabożeństwo pokutne, Pielgrzymi wysłuchają przygotowanej na tę okazję konferencji.
Wydarzenie zakończy uroczysta Msza Święta, odprawiona w samo południe w intencji wszystkich pielgrzymów. Wspólna eucharystia będzie duchowym zwieńczeniem pątniczego trudu.
Sobotnia pielgrzymka była nie tylko ważnym przeżyciem religijnym dla jej uczestników, ale także świadectwem wiary i okazją do integracji lokalnej wspólnoty parafialnej w ramach obchodów Roku Jubileuszowego.
Rok Jubileuszowy pod hasłem „Pielgrzymi Nadziei” rozpoczął się 24 grudnia 2024 roku, kiedy papież Franciszek uroczyście otworzył Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra w Watykanie.
Decyzją biskupa siedleckiego, kościół Najświętszego Zbawiciela w Rykach został ustanowiony kościołem stacyjnym, dołączając do grona 23 takich miejsc w całej diecezji. Wierni, którzy nawiedzą go w ciągu roku, mogą uzyskać łaskę odpustu zupełnego. To jeden z warunków. Pozostałe to: przystąpienie do spowiedzi, przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Rok Jubileuszowy potrwa do 6 stycznia 2026 roku, kiedy Drzwi Święte zostaną zamknięte na kolejne 25 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze