29-letni mieszkaniec powiatu ryckiego został zatrzymany przez policjantów ryckiej drogówki podczas jazdy hulajnogą elektryczną w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło obecność alkoholu, a mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.
Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w miejscowości Kletnia w gminie Stężyca. Funkcjonariusze ryckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mężczyznę, który poruszał się hulajnogą elektryczną. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu – czyli miał od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Zgodnie z przepisami, za takie wykroczenie przewidziana jest kara w postaci mandatu karnego w wysokości 1000 zł, co też zostało nałożone na mężczyznę. Policja wystawiła formularz mandatu kredytowanego, a dane osobowe kierującego zostały zanonimizowane.
Policja przypomina, że poruszanie się hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) skutkuje mandatem karnym w wysokości 2500 zł. W przypadku stanu po użyciu alkoholu (0,2–0,5 promila), mandat wynosi 1000 zł.
Przypomina się również o innych zasadach:
Korzystanie z chodnika jest dozwolone tylko wtedy, gdy nie ma drogi rowerowej, a dopuszczalna prędkość na jezdni przekracza 30 km/h.
Na chodniku należy jechać z prędkością zbliżoną do pieszego, zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszym.
Zabronione jest przewożenie innych osób, zwierząt oraz przedmiotów na hulajnodze elektrycznej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze