Reklama

Pijany na hulajnodze zatrzymany w Dęblinie! Miał blisko 2 promile alkoholu we krwi

W Dęblinie, na ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków, policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu. Teraz kierowca odpowie za swoje czyny przed sądem, grożącym mu surowymi konsekwencjami.

Blisko 2 promile i jazda w zimowych warunkach – ryckie służby reagują

We wtorek, około godziny 16:00, policjanci z ryckiej drogówki patrolowali ulicę 15 Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie, gdy zauważyli nietypowe zachowanie mężczyzny jadącego hulajnogą elektryczną. Styl jazdy i zimowe warunki wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierującego do kontroli.

Podczas interwencji okazało się, że 40-letni mieszkaniec powiatu ryckiego był pod silnym wpływem alkoholu. Alkomat wykazał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i teraz odpowie przed sądem.

Reklama

Kary za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu

Policja przypomina, że kierowanie hulajnogą elektryczną na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub ruchu, przez osobę nietrzeźwą stanowi wykroczenie. Grozi za to kara aresztu lub grzywna w wysokości co najmniej 2,5 tysiąca złotych, a dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Nietrzeźwość za kierownicą, nawet takiego pojazdu jak hulajnoga elektryczna, znacząco wpływa na funkcje psychomotoryczne i stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja apeluje o rozwagę, trzeźwość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości