Na jednym z pól zapaliła się prasa belująca. Płomienie szybko rozprzestrzeniły po suchym rżysku. Strażacy walczyli z płomieniami ponad godzinę
Tuż przed godz. 12 zapaliła się prasa belująca słomę przy ul. Nowej w Kłoczewie. Urządzenie zostało całkowicie zniszczone. Płomienie zaczęły zajmować coraz większą powierzchnię pola. W pobliżu znajdują się domy, las oraz plantacje kukurydzy więc zagrożenie było duże. Na miejscu w ciągu kilku minut zjawili się strażacy z miejscowej OSP, którzy pierwsi przystąpili do działania. - Ogień szybko się rozprzestrzeniał po suchym rżysku. Potrzebne były posiłki - mówi Damian Łysiak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłoczewie. Łącznie w akcji wzięło udział 6 zastępów. Ogień strawił część słomy która nie została zrolowana oraz blisko 2ha powierzchni pola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze