Przedsiębiorcy z branży rozrywkowej będą zwolnieni ze składek za grudzień. Dostaną też kolejne świadczenie postojowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski w tej sprawie będą mogli składać od 17 stycznia.
Najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej przewiduje dodatkowe wsparcie dla firm poszkodowanych pandemią, które działają w rozrywce. - Chodzi o przedsiębiorców, którzy 1 marca 2021 r. prowadzili między innymi dyskoteki, puby, pokoje zagadek i inne oferujące rozrywkę i rekreację w pomieszczeniach zamkniętych - informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.
Ci przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie ze składek za grudzień 2021 roku. - Otrzymają też jeszcze jedno świadczenie postojowe – do tej pory mogli je pobrać maksymalnie pięć razy, nowa tarcza zezwala na wypłatę szóstego- dodaje rzecznik.
Wnioski od 17 stycznia
Warunki wsparcia są podobne do poprzednich tarcz. Jednym z nich jest spadek przychodu o co najmniej 40 procent. Żeby uzyskać zwolnienie ze składek, trzeba do końca lutego przesłać do ZUS dokumenty rozliczeniowe za grudzień. - Wnioski o umorzenie składek i świadczenie postojowe z najnowszej tarczy będzie można składać od 17 stycznia do końca lutego, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS - podsumowuje Małgorzata Korba.
zdj. pixabay.com
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze