Reklama

Dni Ryk wystartowały!

28/06/2012 19:06
Spotkanie, które odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Rykach, podzielono na trzy części.

W pierwszej Hanna Witek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ryk, przedstawiła historię miasta. Z prezentacji multimedialnej zgromadzeni poznali dzieje Ryk.

Następnie Paweł Warowny, instruktor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach, zaprezentował historię stroju ludowego ziemi ryckiej. Strój ten, po wielu trudach, udało się niedawno odtworzyć.

W trzeciej części zespół śpiewaczy Pelagia z Leopldowa wykonał kilka ludowych pieśni. W tym roku panie wystąpią na 46. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który właśnie rozpoczyna się w Kazimierzu Dolnym.

Tegoroczne Dni Ryk potrwają do 1 lipca. Głównymi atrakcjami imprezy będą: rajd samochodów terenowych, który wraca do Ryk po kilku latach przerwy oraz festyn z Radiem Lublin, który poprowadzi Skiba, lider zespołu Big Cyc. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Czarno-Czarni.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program święta.

28 czerwca /czwartek/

10:30 - Nasza Mała Ojczyzna - sesja popularno - naukowa /Urząd Miejski w Rykach/

16:00 - "Przyjaźni Rykom" - koncert rodziców i dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. M. Kownackiej w Rykach /Kino "Renesans"/

 

29 czerwca /piątek/

17:00 - Koncert "Młode Talenty" - zakończenie projektu "Oddolne inicjatywy edukacyjne na terenie gminy Ryki". Projekt realizowany przez Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej "Dom Europa" i Gmina Ryki /Kino "Renesans"/

17:00 - Prolog - Rajd Samochodów Terenowych Ryki 4x4 /Ryki, Osiedle Kochanowskiego/

 

30 czerwca /sobota/

9:00 - Rajd Samochodów Terenowych Ryki 4x4 - Komenda Hufca ZHP Ryki, ul. Piaskowa. Rajd Główny: Lasoń, Sędowice, Podwierzbie, Bobrowniki, Kleszczówka

10:00 - Turniej Koszykówki Ulicznej o Puchar Burmistrza Ryk, Konkurs Rzutów do Kosza /Boisko Orlik przy ZSO nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach/

 

14:00 FESTYN Z RADIEM LUBLIN "Święto Karpia z Pradoliny Wieprza".

Program: Orkiestra Dęta OSP w Rykach, Chór Niebieskie Owieczki, zespoły śpiewacze KGW: Bazanów, Bobrowniki, Lasocin, Rososz, Moszczanka, Oszczywilk, Leopoldów - Karczmiska, Sierskowola, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Ryki", Zespół Wokalny "Przyjaciele Przedszkola"

19:00 Koncert zespołu Teksasy

20:30 Koncert zespołu Czarno Czarni

22:00 Pokaz sztucznych ogni

Festyn poprowadzi Skiba

 

1 lipca /niedziela/

9:00 Turniej Brydża Sportowego o puchar Burmistrza Ryk /M-G Centrum Kultury w Rykach - pałac/

9:00 Turniej Tenisa o Puchar Burmistrza Ryk /Szkoła Tenisa Smecz Ryki, ul. Wyczółkowskiego 37/

12:00 Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa PGKiM /Staw Skalski/: Roczniki: chłopcy - 2000 i młodsi, 1999-1996; dziewczęta - 1996 i młodsze

16:00 Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Ryk /Staw Skalski/: Roczniki: kobiety - 1995 i starsze, mężczyźni - 1995-1992, 1991 i starsi

17:30 WIECZÓR Z MUZYKĄ.

Program: Uczniowie Prywatnego Ogniska Muzycznego w Rykach, Chór Niebieskie Owieczki, Kapela Pośpiechy, Zespół Stereodesant /teren zespołu pałacowo-parkowego w Rykach/
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Czarny - niezalogowany 2012-07-05 13:43:45

    :"-) http://www.ryki.pl/miasto-i-gmina/kultura/973-swieto-karpia-z-pradoliny-wieprza-dni-ryk-2012.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kaktus - niezalogowany 2012-07-04 19:59:15

    Dobrze powiedziane Czarny.Już czas.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Czarny - niezalogowany 2012-07-04 14:13:21

    Jarek, odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo w dzisiejszym TG we wstępie materiału pt. „Burza poczekała do końca zawodów” czytamy: Z okazji Dni Karpia na stawie Skalskiego zostały zorganizowane zawody wędkarskie… I teraz pytanie: które z tych czterech świątecznych dni, były Dniami Karpia, a które Dniami Ryk? Może tak mała frekwencja miała z tym związek, bo ludziska nie wiedzieli co i kiedy mają świętować? Jeszcze kilka zdań odnośnie tych zawodów wędkarskich. Z tego co wiem (jak jest inaczej to proszę mnie poprawić), to staw „Skalski” jest własnością Gminy. Gmina wydzierżawia ten staw, a ostatecznym gospodarzem jest koło „Czysta Woda”. Nie wiem już teraz , czy to w Dni Ryk czy to w Dni Karpia, na owym stawie odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Ryk. Wpisowe na zawody wynosiło 10 zł. We wcześniej wspomnianym materiale czytamy wypowiedź prezesa „Czystej Wody” a w niej: …Na szczęście wcześniej wszyscy zdążyli skorzystać z poczęstunku, który przygotowaliśmy dla uczestników zawodów – były kiełbasa i szaszłyki z grila…. …Przy okazji chciałbym podziękować Janowi Karze, wiceprezesowi PGKiM-u w Rykach za sponsorowanie i wręczenie nagród dzieciom oraz Jerzemu Gąsce, burmistrzowi Ryk za ufundowanie i wręczenie nagród dorosłym wędkarzom. No i teraz mam kolejne pytania: Czy nie powinno być odwrotnie i to nie burmistrz powinien podziękować prezesowi i Kołu „Czysta Woda” za zrobienie całej roboty związanej z tymi zawodami? Czy nie wstyd na taką imprezę pobierać wpisowe? Kiełbasa, szaszłyki, oczywiście ktoś je musiał przygotować i wykonać pracę, ale po co kogoś obowiązkowo „uszczęśliwiać” za 10 zł.., a teraz się chwalić? Patrząc na to wszystko uważam, że mimo wszystko „Czysta Woda” zrobiła dobrą robotę, jednak bez żadnej łaski ze względu na korzystanie ze stawu, a burmistrz nie powinien dopuścić aby na zawody o jego Puchar, bez względu na to czy z okazji Dni Karpia czy Dni Ryk pobierano wpisowe. Sumując, nasuwa mi się tylko jedna myśl: Czas na zmiany i to nie tylko w sposobie świętowania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości