Reklama

Sobieszyn ma nowego proboszcza

03/07/2012 13:36
Po tym wydarzeniu na sobieszyńską parafię został przez biskupa siedleckiego oddelegowany ks. Piotr Mazurek. Przez miesiąc odprawiał msze św. i opiekował się kościołem.

Od ubiegłej niedzieli (1 lipca) posługę proboszcza tej parafii sprawuje ks. Grzegorz Tomaszewski, który do Sobieszyna przybył aż z Ukrainy, gdzie przebywał 21 lat.

Uroczystego wprowadzenia do parafii dokonał dziekan dekanatu ryckiego ks.kan. Krzysztof Czyrka. W imieniu parafian nowego proboszcza przywitała Teresa Jakubiak z młodzieżą. - Witamy cię jako naszego nowego proboszcza. Od dziś będziesz z nami dzielił miesiące i lata, i współprzeżywał nasze radości i troski - wyznała pani Teresa.

- Przejmuję parafię Sobieszyn w bardzo trudnym dla parafian czasie. Wiadomość o śmierci ks. Krzysztofa zastała mnie na Syberii. Wtedy miałem wrażenie, że będę miał coś wspólnego z tą parafią. Tym bardziej, że zwróciłem się do biskupa siedleckiego o pozwolenia powrotu do diecezji - mówił do wiernych ks. Grzegorz.

Podczas niedzielnej mszy św. nowy proboszcz wspominał swojego śp. poprzednika: - Cały czas czuję tu jego obecność. Nie wiem, czy będę potrafił go zastąpić.

Najbliższe dni ks. Tomaszewski chce poświęcić na poznanie swojej parafii i parafian.

 

Ks. Grzegorz Tomaszewski urodził się w l958 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w l983. Był wikariuszem w Sobolewie, Garwolinie i parafii św. Stanisława w Siedlcach. Następnie (1991) wyjechał na Ukrainę. Otrzymał tam nominację na proboszcza w Bracławiu w województwie winnickim. Na miejscu nie było plebanii, dlatego ks. Tomaszewski rozpoczął starania o budowę budynku parafialnego, który ukończono w 1996 roku. Po sześciu latach pobytu w Bracławiu został przeniesiony do parafii Hołozubińce. Latem 2003 roku przeniósł się do Latyczowa, by również tam lepiej zorganizował życie parafialne. Przygotował tam, w budynkach poklasztornych, diecezjalny ośrodek rekolekcyjny i centrum diecezjalnych spotkań.

Od 2004 r. ks. Grzegorz pracował w Ponince na Ukrainie dokąd przybył po rocznej pracy w Latyczowie. Od 1 lipca 2012 r. jest proboszczem parafii w Sobieszynie.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości