Reklama

Zwyciężyło "Drzewo" Tomasza Czechowskiego

04/09/2012 18:20
Tomasz Czechowski ze Stężycy został zwycięzcą konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Rykach.

Nie przyznano drugiej i trzeciej nagrody. Wyróżniono natomiast 3 prace - Adrianny Grochowskiej z Dęblina, Elżbiety Celej ze Starego Zadybia i Kamili Celej ze Starego Zadybia. Za pierwsze miejsce przyznano nagrodę rzeczową o wartości 2.400 zł, a za wyróżnienia - 700 zł.

Na konkurs wpłynęły zdjęcia 14 uczestników. Byli to w większości fotografowie - amatorzy. Przedmiotem ich prac były krajobrazy, fauna, flora, zabytki oraz urokliwe miejsca powiatu ryckiego. Prace oceniała komisja w składzie Małgorzata Grzechnik (przewodnicząca), Elżbieta Dadas, Wojciech Kęska ze Starostwa Powiatowego w Rykach, Marcin Wróbel, fotograf z Ryk, Michał Sokołowski, fotograf - amator z Sobieszyna.

- Niestety poziom konkursu nie zachwycił. Spodziewaliśmy się o wiele więcej. Nie było nowego spojrzenia na powiat, na to co w nim cenne. Dominowały te same obiekty. Zdjęcia były mało artystyczne. Jednak pierwsze koty za płoty i mam nadzieję, że za rok druga edycja konkursu będzie lepsza - mówi Małgorzata Grzechnik.

Fotografie ozdobią folder krajoznawczo-turystyczny, a już w niedzielę każdy będzie mógł je podziwiać na wystawie podczas dożynek powiatowo-gminnych w Ułężu.

Partnerem konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości