Reklama

Zwyciężyły ogrody z Dęblina i Swat

11/09/2012 20:00
Na kolejnych miejscach uplasowali się Renata Gos z Grabowa Szlacheckiego oraz Adela Nosowska z Ryk. Przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je Grażyna Szkutnik z Ryk oraz Bożena Gorzkowska z Drążgowa.

Do konkursu zgłoszono 13 ogrodów - po jednym z gmin Dęblin, Kłoczew, Nowodwór, Stężyca i Ułęż oraz 8 z gminy Ryki. Oceniała je komisja w składzie: Artur Maj, właściciel Mini Arboretum w Rykach (przewodniczący), Janusz Mikusek z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Rykach, Elżbieta Dadas i Anetta Okoń ze Starostwa Powiatowego w Rykach oraz Małgorzata Gral, nasza redakcyjna koleżanka.

Za I miejsce przyznano nagrodę rzeczową o wartości 700 zł, za II - 500 zł, za III - 300 zł. Dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych nagrody przygotował również przewodniczący komisji oceniającej Artur Maj. - Ogrody, które zwyciężyły rzeczywiście zasługiwały na nagrody. Były naprawdę godne uwagi. Należy podkreślić, że zarówno ogród z Dęblina, jak i ze Swat zostały zaprojektowane i wykonane przez samych właścicieli, nie mających kierunkowego wykształcenia - podkreśla Artur Maj.

Wyniki konkursu uroczyście ogłoszono na dożynkach powiatowo - gminnych, które odbyły się w niedzielę w Ułężu.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu ekologicznego pn.: "Powiat rycki w zgodzie z ekologią". Dofinansował go Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Razem z naszym tygodnikiem fundusz był partnerem konkursu.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości