Na kolejnych miejscach uplasowali się Renata Gos z Grabowa Szlacheckiego oraz Adela Nosowska z Ryk. Przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je Grażyna Szkutnik z Ryk oraz Bożena Gorzkowska z Drążgowa.
Do konkursu zgłoszono 13 ogrodów - po jednym z gmin Dęblin, Kłoczew, Nowodwór, Stężyca i Ułęż oraz 8 z gminy Ryki. Oceniała je komisja w składzie: Artur Maj, właściciel Mini Arboretum w Rykach (przewodniczący), Janusz Mikusek z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Rykach, Elżbieta Dadas i Anetta Okoń ze Starostwa Powiatowego w Rykach oraz Małgorzata Gral, nasza redakcyjna koleżanka.
Za I miejsce przyznano nagrodę rzeczową o wartości 700 zł, za II - 500 zł, za III - 300 zł. Dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych nagrody przygotował również przewodniczący komisji oceniającej Artur Maj. - Ogrody, które zwyciężyły rzeczywiście zasługiwały na nagrody. Były naprawdę godne uwagi. Należy podkreślić, że zarówno ogród z Dęblina, jak i ze Swat zostały zaprojektowane i wykonane przez samych właścicieli, nie mających kierunkowego wykształcenia - podkreśla Artur Maj.
Wyniki konkursu uroczyście ogłoszono na dożynkach powiatowo - gminnych, które odbyły się w niedzielę w Ułężu.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu ekologicznego pn.: "Powiat rycki w zgodzie z ekologią". Dofinansował go Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Razem z naszym tygodnikiem fundusz był partnerem konkursu.
Komentarze